Yeni  Şafak'tan patronlar adına çağrı

Yeni Şafak gazetesinin küpürü

Yeni Şafak'tan patronlar adına çağrı

Ülkenin ’15 Temmuz benzeri’ bir saldırı altında olduğunu iddia eden Yeni Şafak, 'İş dünyasının da sesi olarak' sermayeye ihracat çağrısında bulundu.

Albayrak Holding’e ait Yeni Şafak, “Yeni Şafak ve iş dünyasının öncülerinden ortak ses: İhracat için seferberlik çağrısı” sürmanşeti ile çıktı. Doğrudan patronlar adına yapılan haberde, diğer patronlara da hükümete destek olma ve ihracatı arttırma çağrısı yapıldı.

Türkiye’nin ’15 Temmuz benzeri’ bir saldırı altında olduğunu iddia eden gazete, kendi iddiasıyla, “İş dünyasının da sesi olarak” sermayeye ihracat çağrısı yaptı.

Patronlar adına yapılan çağrıda şu ifadeler yer aldı: “Türkiye, ekonomide 15 Temmuz benzeri saldırı altında. ABD yönetimi, yaptırım kararlarıyla Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışıyor. Dolar spekülasyonu ve yüksek faizle ekonomik saldırı yapılıyor. Yeni Şafak olarak, iş dünyasının da sesi olarak, çok yoğun bir ihracat seferberliği çağrısı yapıyoruz”

Haberde Albayrak Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak’ın yanısıra Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Ticaret Odası, MÜSİAD ve TÜRSAB temsilcilerinin yanı sıra iktidara yakın bazı patronların görüşlerine yer verildi.

(MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2018 15:52
www.evrensel.net
ETİKETLER Yeni Şafak