11 Ağustos 2018 13:41
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2018 13:43

Samsun'da dere taştı, mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı

Samsun Çarşamba'daki Cayvar Deresi sağanak sebebiyle taşınca bölgeye çalışmaya gelen mevsimlik işçilerin kaldığı çadırlar su altında kaldı.

Samsun'da dere taştı, mevsimlik işçilerin çadırları su altında kaldı

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Samsun'un Çarşamba ilçesinde dere sağanak sebebiyle taşınca mevsimlik işçilerin çadırlarını su bastı.

İlçede dün başlayıp gece saatlerinde etkisini artıran sağanak yüzünden Cayvar Deresi taştı. Urfa'dan fındık toplamak için ilçeye gelen mevsimlik işçilerin kaldıkları Cayvar Mahallesi'ndeki 25 çadır sel sularının altında kaldı. Aralarında çocukların da olduğu yaklaşık 150 kişinin kaldığı çadırlardaki eşyalar, Çarşamba Belediyesi ekiplerince yakındaki başka bir boş alana taşındı. Belediye görevlileri mevsimlik işçiler için burada yeniden çadırlar kurmaya başladı.

Mevsimlik işçilerden Halil Demiral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çadırlarımız su ile doldu. Akşam biz uyurken dere taşmış olsaydı, insanlar ölebilirdi" dedi. Faysal Yılmaz ise "150 kişi burada yaşıyoruz. Derenin taşması ile bir anda su altında kaldık. Yataklarımız, erzaklarımız, her şeyimiz suda kaldı. Çok büyük bir mağduriyet yaşıyoruz, yetkililerin bize sahip çıkmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. (AA)

ÖNCEKİ HABER

CHP’li Ağbaba: Acı faturayı yine emekçiler ödeyecek

SONRAKİ HABER

Twitter’da her 30 saniyede bir 'kadın tacizi vakası' görülüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa