Muharrem İnce: Gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir

Fotoğraf: DHA

Muharrem İnce: Gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir

Muharrem İnce, artan döviz ve ABD yaptırımlarına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Ekonomideki gelişmelere dair sosyal medya hesabından sendikalara, kitle örgütleri ve meslek kuruluşlarına seslenen Muharrem İnce, "Hemen bugün korkularımızı yenmek ve gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir" dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ekonomideki krize ilişkin Twitter hesabından Sivil Toplum Kuruluşları (STK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, TÜSİAD, sendikalar ve meslek odalarına "neredesiniz?" diye seslendi. İnce attığı mesajlarda  "Hemen bugün korkularımızı yenmek ve gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir. Bir karabasan her yanımızı kuşatıyor, ülkemizin sonunu hazırlıyor" dedi.
 
Muharrem İnce’nin konuya dair attığı tweetleri şöyle:
 
♦ "Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu iddia eden yapılanmalar, neredesiniz? Öncelikle her fırsatta bir araya gelip açıklamalar yapan “çatı örgütlere” sesleniyorum.
 
♦ "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) oluşturan ticaret ve sanayi odaları ile borsaların üyeleri içine sürüklendiğimiz krizden etkilenmiyor mu? Sanayicilerimiz ve tüccarlarımızın işleri yolunda mı? Onların ülke olarak karşı karşıya olduğumuz felaketle hiç mi ilgileri yok?"
 
♦ "TOBB'un görevi üyelerinin haklarını savunmak ve sorunlarına çareler üretmek değil midir? Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) üyeleri olan esnaf ve sanatkarlarımız bu gidişten memnun mu? Konfederasyon yöneticilerinin edeceği tek söz yok mu?"
 
♦ "Türk-İş ve diğer işçi sendikaları gelecek olan krizden en çok işçi, emekçi ve dar gelirlilerin etkileneceğini görmüyor mu? Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu neden sesini yükseltmiyor? İşverenler bu gidişle işlerini koruyabileceklerini mi zannediyorlar?"
 
♦ TÜSİAD, sanki normal bir dalgalanmadan geçiyormuşuz gibi başımızdaki felaketi gösterişli laflarla geçiştirmenin yeterli olduğunu mu zannediyor?"
 
♦ "Hepimiz, uçuruma hızla yaklaşan bir gemide sessizliğe bürünmüş vaziyette, dümendeki bilgisiz ve çaresiz kaptanı seyrediyoruz. Gerçek olduğunu algılayamadığımız ya da algılamak istemediğimiz bir karabasan her yanımızı kuşatıyor, ülkemizin sonunu hazırlıyor."
 
♦ "Başta sivil toplum örgütleri olmak üzere, bütün vatandaşlarımız üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmek zorundadır. Hemen bugün korkularımızı yenmek ve gerçekle yüzleşmek zorundayız. Yarın çok geç olabilir." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2018 12:50
www.evrensel.net
ETİKETLER Muharrem İnce