Diyarbakır’dan ‘Eşit Yurttaşlık’ mitingine çağrı

Diyarbakır’dan ‘Eşit Yurttaşlık’ mitingine çağrı

30 Eylül’de Ankara’da yapılacak “Eşit Yurttaşlık” mitingine çağrı yapan PSAKD Genel Başkanı Kemal Bülbül, miting sonrası taleplerini Meclise iletmek için komisyon oluşturacaklarını dile getirdi.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), son zamanlarda Alevilere yönelik artan saldırılara karşı çıkmaya v

30 Eylül’de Ankara’da yapılacak “Eşit Yurttaşlık” mitingine çağrı yapan PSAKD Genel Başkanı Kemal Bülbül, miting sonrası taleplerini Meclise iletmek için komisyon oluşturacaklarını dile getirdi.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), son zamanlarda Alevilere yönelik artan saldırılara karşı çıkmaya ve 30 Eylül’de Ankara’da yapacakları “Eşit Yurttaşlık” mitingine çağrı için Diyarbakır’da bulunan PSAKD ve Cem Evi Seyid Rıza Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantı da konuşan PSAKD Genel Başkanı Kemal Bülbül, “AKP hükümeti iktidar olduğunda ilk önce Alevi açılımı adı altında bir çalışma başlattı fakat Alevi açılımında gelinen nokta Madımak katliamını yapanları zaman aşımına uğratmak oldu. Birçok ilde sistematik olarak Alevi ailelere karşı yürütülen saldırılar  ve Başbakanın inkar, şiddet ve nefret dili, cemevlerimiz için ucube kavramını kullanma noktasına kadar gelmiştir” diye konuştu. Bülbül, toplumsal mücadeleyi yükseltmek için 30 Eylülde Ankara’da olacaklarını belirterek, miting sonrası taleplerini Meclise iletmek için komisyon oluşturacaklarını dile getirdi. Başbakanın nefret suçu işlediğini dile getiren Bülbül, barışçıl politikaların gerçekleşmesi için operasyonların durdurulması, demokratik diyaloğun sağlanması gerektiğini söyledi. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net