İşten  atılan işçi oturma eylemi başlattı

İşten atılan işçi oturma eylemi başlattı

YAKLAŞIK 7 ay çalıştığı Ostim 56. sokakta bulunan Taşgök Galvaniz’de iştençıkarılan Orhan Karakoç, dün sabah işyeri önünde oturma eylemine başladı. İşçiye çevre işyerlerindeki diğer işçilerden de destek geldi.İşten çıkarılma sebebi olarak, işverenin keyfi uygulamaları ve sağlıksız ç

YAKLAŞIK 7 ay çalıştığı Ostim 56. sokakta bulunan Taşgök Galvaniz’de işten
çıkarılan Orhan Karakoç, dün sabah işyeri önünde oturma eylemine başladı. İşçiye çevre işyerlerindeki diğer işçilerden de destek geldi.
İşten çıkarılma sebebi olarak, işverenin keyfi uygulamaları ve sağlıksız çalışma koşullarına karşı çıkması olduğunu söyleyen Karakoç, yaptığı basın açıklamasında, işyerindeki çalışma koşullarının olumsuzluğundan bahsetti.
Karakoç, koruyucu iş elbiselerinin işlevini yitirmesine rağmen işveren tarafından yenilerinin alınmadığını, havalandırma sistemi olmadığı için havaya karışan kimyasal gazları solumak zorunda kaldıklarını ve atölyenin fiziki koşullarının galvaniz üretimi yapmaya elverişsiz olması nedeniyle sık sık iş kazalarının yaşandığını dile getirdi. Karakoç, bu koşullara rağmen hasta olduklarında aldıkları raporun işveren tarafından kabul edilmediğini söyledi. Çalışma koşullarının düzeltilmesini ve işten atmaların yasaklanmasını isteyen Orhan Karakoç, açıklamanın ardından işten çıkarıldığı Taşgök Galvaniz’in önünde 5 günlük oturma eylemi başlattı. Açıklamaya beraber çalıştığı işçilerin yanı sıra diğer işyerlerindeki işçiler de destek verdiler. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net