Dünya Tabipler Birliği: Erdoğan, doktorları hedef almaya son vermeli

Dünya Tabipler Birliği logosu

Dünya Tabipler Birliği: Erdoğan, doktorları hedef almaya son vermeli

WMA: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TTB yöneticilerini hedef alan kötü niyetli devlet kampanyasına son verilmesi için çağrıda bulunuyoruz.

Dünya Tabipler Birliği (WMA), hükümet tarafından görevlerine son verilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) üyelerinin görevlerine iadesi için çağrıda bulundu.

Çağrı, TTB Genel Sekreteri Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ın kamudaki görevinden çıkarılması ve TTB Merkez Konseyi üyelerinin aile hekimliği sözleşmelerinin feshedilmesi ardından geldi.

WMA Genel Sekreteri Dr. Otmar Kloiber konuya ilişkin şunları söyledi:

“Türkiye Cumhurbaşkanına gerekli müdahaleyi yaparak tıp mesleğinin önde gelen bu kişilerine yönelik yersiz saldırılara son vermesi çağrısında bulunuyoruz. Türk Tabipleri Birliği bu yılın başlarında yaptığı 'Savaş bir Halk Sağlığı Sorunudur' başlıklı açıklamayla yalnızca apaçık bir gerçeği, savaşın önemli  sağlık sorunlarına yol açtığını belirtmiştir. Bu açıklama WMA’nın politikalarıyla da uyumludur ve sağlık üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle savaştan mümkün olan her durumda kaçınılmalıdır.

TTB yöneticilerinin geçtiğimiz aylarda maruz kaldıkları muamele bizi dehşete düşürmüştür. Türk Tabipleri Birliği insan haklarını el üstünde tutma ve her tür şiddete karşı durma açısından gurur verici bir sicile sahiptir; bizler de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu kuruluşun yöneticilerini hedef alan kötü niyetli devlet kampanyasına son verilmesi için çağrıda bulunuyoruz." (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Ağustos 2018 21:01
www.evrensel.net
ETİKETLER TTBWMA