Gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu serbest bırakıldı

Fotoğraf: MA

Gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu serbest bırakıldı

Bodrum'da gözaltına alınan Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu serbest bırakıldı. Nuriye Gülmen karakolda darbedildiklerini açıkladı.

Halkın Hukuk Bürosu Twitter hesabından Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu'nun gözaltına alındığını duyurdu. Gülmen ve Dersulu 9 Ağustos günü serbest bırakıldı. 

Halkın Hukuk Bürosu tarafından 8 Ağustos'ta yapılan paylaşımda "Müvekkillerimiz Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu Bodrum’da gözaltına alındı" denildi.

NURİYE GÜLMEN DARBEDİLDİKLERİNİ AÇIKLADI

9 Ağustos günü Nuriye Gülmen sosyal medya hesabından serbest bırakıldıklarını açıkladı. Gülmen paylaşımında "Gözaltından çıktık. Hastaneye gidiyoruz.Bacağımı hareket ettiremiyorum.Bu haldeyken adliyede yerde sürüklediler. Mehmet’in kafası da dahil olmak üzere her yerine tekme attılar. İşkenceyle de irademzi teslim alamadılar. İşte bu yüzden ve mutlaka biz kazanacağız" dedi. 

 

Halkın Hukuk Bürosu, Gülmen ve Dersulu'nun gözaltına alındığı açıklamasında şunları söylemişti :

“Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu ile avukat görüşü yapıldı. Değirmenler diye bir yerde uçurtma uçurmak isterlerken polisler gelmişler, GBT yapmak istemiş polis, Nuriye Hoca zaten tanıyorsunuz demiş ve kimlik vermeyi reddetmiş. Bunun üzerine gözaltına alınmışlar.

Nuriye Gülmen'in bulunduğu karakol önünde Eğitim Sen üyesi eğitimciler bulunuyor.

Mehmet Dersulu'da darp var, Nuriye Gülmen iyi. Yarın sabah ifadeleri alınacaktır.”

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen, 324 gün açlık grevi yapmış, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı.

Mehmet Dersulu da Ankara'da işimi geri istiyorum eylemlerine katılmış ve birçok kez darbedilerek gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 09 Ağustos 2018 17:34
www.evrensel.net
ETİKETLER Nuriye Gülmen