08 Ağustos 2018 17:59
Son Düzenlenme Tarihi: 08 Ağustos 2018 18:07

Urfa'da çocuğa şiddet uygulayanlar ceza almadı

Urfa’da çocuğunu zincirle boğazından bacaya bağlayan baba da halk otobüsünde bir çocuğu döven erkek de çıkarıldıkları mahkemelerce serbest bırakıldı.

Urfa'da çocuğa şiddet uygulayanlar ceza almadı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Urfa'da çocuklara yönelik yaşanan iki şiddet olayı da cezasız kaldı. Mahkemeler iki ayrı şiddet olayında aynı karara imza attı, şiddet uygulayanlar herhangi bir ceza almadı.

Urfa’nın Karaköprü ilçesinde İbrahim Halil Y, oğlu Yusuf Y’yi oturdukları evin çatısındaki bacaya boynundan zincirle bağladı. 5 katlı bir apartmanın çatısındaki bacaya boynundan zincirle bağlanan Yusuf Y’yi görenler durumu polise bildirdi. İhbarla olay yerine geçen polis, hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı çatıda aç ve susuz şekilde boynunda 1 metre uzunluğundaki demir zincirle bağlı Yusuf Y’yi buldu. Bitkin şekilde güçlükle zincirden kurtarılan çocuğun, kendisini babasının zincirlediğini söylemesi üzerine baba İbrahim Halil Y. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından baba İbrahim Halil Y, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ÇOCUĞU DÖVEN ZANLI SERBEST

Yine Urfa’da özel halk otobüsünde 10 yaşındaki B.A’yı kemerle dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Y.B, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Özel halk otobüsünde B.A’yı kemerle dövdüğü görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alınan Y.B, emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemede çocuğu ‘Küfür ettiği’ için dövdüğünü itiraf etti. Bu ifadeye ve kamera görüntülerine rağmen zanlı serbest bırakıldı. (Urfa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

10 Ağustos 2018 haftasında vizyona giren filmler

SONRAKİ HABER

Ürosan Kimya'da işçiler greve çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa