Yunanistan'a giden KESK heyeti: Dayanışma sınır tanımaz

Yunanistan'a destek ziyaretine giden KESK heyeti açıklamada bulundu (Fotoğraf: Evrensel)

Yunanistan'a giden KESK heyeti: Dayanışma sınır tanımaz

Yunanistan'da yaşanan yangın sonrasında bölgeye dayanışma ziyaretine giden KESK heyeti, Türkiye'ye döndükten sonra bir açıklama yaptı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu, Yunanistan’da onlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından bölgeye dayanışma ziyaretinde bulunarak komşu halkın acılarını paylaştı. Türkiye’ye dönen heyet adına konuşan Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu Şube Üyesi Özge Ak, acıların ortak olduğunu, acının rengi olmadığını söyledi.

KESK İstanbul Şubeler Platformu Üyesi Erdal Güzel ise Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Penteli ve Rafına bölgelerinde başlayan ve kısa sürede ormanlık araziden meskun mahallelere sıçrayan büyük yangının Yunanistan’ın en büyük felaketlerinden birine yol açtığını belirtti. Onlarca kişinin can verdiği yangının, Ege’nin karşı kıyısında yaşayanların da kalplerinde en yoğun şekilde hissedildiğini anlatan Güzel “Acıları paylaşmak, dayanışma duygularımızı iletmek ve Yunan halkının yanında olduğumuzu ifade etmek için dayanışma ziyaretinde bulunduk” dedi. Yunanistan OLME sendikasıyla dayanışma duygularını paylaştıklarını anlatan Güzel, “Devletlerin sınırlara sahip olduğu bir dünyada dayanışmanın, dostluğun sınır tanımadığı halkların kardeşliğine bir kez daha başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Ağustos 2018 20:59
www.evrensel.net
ETİKETLER KESKYunanistan