Tokat'ta kaybolan 3 buçuk yaşındaki Evrim'i arama çalışmaları sürüyor

Tokat Turhal'da kaybolan 3 buçuk yaşındaki Evrim Atış (Fotoğraf: DHA)

Tokat'ta kaybolan 3 buçuk yaşındaki Evrim'i arama çalışmaları sürüyor

Tokat Turhal'da 10 Temmuz'da kaybolan Evrim Atış'ı bulmak için sürdürülen arama çalışmalarında henüz bir ize ulaşılabilmiş değil.

Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 buçuk yaşındaki Evrim Atış'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Yenisu köyü yaylasında ailesinin 10 Temmuz'da çadırda kardeşiyle yalnız bırakarak hayvanlara bakmaya gittiği, döndükten sonra yerinde bulamadığı belirtilen küçük kıza 4 haftadır ulaşılamadı.

Bölgede yürütülen arama çalışmalarının 29. gününde Evrim'in kaybolduğu belirtilen çadırın yanındaki alan kepçeyle kazıldı, kazı ve arama çalışmalarında herhangi bir ize ulaşılamadı. Öte yandan soruşturma kapsamında, ailenin 5 yakın akrabasının incelemeye alınan cep telefonları jandarma tarafından sahiplerine teslim edildi.

Soruşturma kapsamında Evrim'in babası Burhan Atış'ın, "Kızının traktörden düşerek öldüğü, babasının mezarına gömdüğü" yönündeki ifadeleri üzerine küçük kızın dedesi Sadık Atış'ın mezarı açılmış, ancak herhangi bir ize rastlanamamıştı.

Evrim Atış'ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan anne Dilek ve baba Burhan Atış, verdikleri çelişkili ifadeler nedeniyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Soruşturmada bazı kişilerin de ifadelerine başvurulmuştu. (AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Ağustos 2018 13:23
www.evrensel.net
ETİKETLER Evrim AtışTokat