05 Ağustos 2018 20:45
Son Düzenlenme Tarihi: 05 Ağustos 2018 22:09

Cüneyt Arkın'ın durumunun iyi olduğu bildirildi

Menajerlik şirketinden edinilen bilgiye göre usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın sağlık durumu iyi.

Cüneyt Arkın'ın durumunun iyi olduğu bildirildi

Cüneyt Arkın ve Tarık Akan'ın başrollerini paylaştığı 1978 yapımı 'Maden' filminin posterinden bir kesit

Paylaş

Solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı haberleri çıkan Cüneyt Arkın'ın durumunun iyi olduğu bildirildi.

AA muhabirinin, sanatçının menajerlik şirketinden edindiği bilgiye göre, KOAH hastası olan sanatçı, kontroller için bugün Silivri'deki bir özel hastaneye gitti.

Kontrolleri yapılan sanatçı, rutin uygulama doğrultusunda oksijen aldı ve daha sonra evine geri döndü.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Cüneyt Arkın'ın solunum sıkıntısı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı bildirilmişti.

CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

8 Eylül 1937'de Eskişehir'de doğan ünlü oyuncun asıl adı Fahrettin Cüreklibatur'dur. Liseyi Eskişehir Atatürk Lisesi'nde okuyan Arkın, üniversite eğitimini ise İstanbul Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır.

Asıl mesleği doktorluk olan Arkın, yedek subay olarak vatani görevini yaparken Şafak Bekçileri filminin çekimleri esnasında yönetmen olan Halit Refiğ'in dikkatini çekmiştir. Askerliğini yaptıktan sonra doktorluk yapmaya devam etmiş ve bir dergi yarışmasında 1. olunca doktorluğu bırakıp oyunculuğa başlamıştır.

12 Mart darbesi döneminde 4. Altın Koza Film Festivali'nde ödüle layık görülmüş ancak jürinin Yılmaz Güney'e ödül verme kararını siyasi sebeplerden dolayı değiştirmesi nedeniyle ödülü reddetmiştir.

Arkın'ın Güler Morcan ile evliliğinden Filiz adında bir kızı, Betül Cüreklibatur ile evliliğinden ise Kaan ve Murat adında iki oğlu olmuştur.  (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Çalıştığı binanın ikinci katından düşen işçi ağır yaralandı

SONRAKİ HABER

Ürosan Kimya'da işçiler greve çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa