Çavuşoğlu: Sorunların diyalogla çözüleceğine inanıyoruz

Fotoğraf: Engin Anak/DHA

Çavuşoğlu: Sorunların diyalogla çözüleceğine inanıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD krizine ilişkin 'Dayatmayla tehdit diliyle değil, uzlaşıyla bunları çözeceğimizi düşünüyorum' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan krize ilişkin "Dayatmayla tehdit diliyle değil, uzlaşıyla diplomasiyle ve iyi niyetle bunları çözeceğimizi düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

Alanya ilçe danışma meclisi toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan krize ilişkin şunları kaydetti:

"Türk milleti tehdide boyun eğmez, ters teper. Sorunlarımızı nasıl çözeceğimizi oturup konulaşalım. Sorunların müzakereyle, diyalogla çözüleceğine inanıyoruz. Türk milleti boyun eğer mi tam tersi tepki verir. Sonuçta şimdi ne oldu? Yaptırım ne oldu? Karşı yaptırım. Pompeo ile yaptığımız görüşme son derece yapıcı geçti. Oturup konuşalım nasıl sorunu çözeceğimizi. Diplomasi işler, sorunları çözeriz işimize bakarız. Bugün dünyanın da bölgemizin de pozitif gündeme ihtiyacı var. Dayatmayla tehdit diliyle değil uzlaşıyla, diplomasiyle ve iyi niyetle bunları çözeceğimizi düşünüyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahip Brunson krizinin ardından ABD’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ABD’deki mal varlıklarını dondurma kararına aynen yanıt vereceklerini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ağustos 2018 22:31
www.evrensel.net