04 Ağustos 2018 14:31

CHP Samsun il başkan yardımcıları görevden alındı

CHP Samsun İl Başkan yardımcılarının CHP'de lider değişikliği talebine destek verdikleri için görevden alındıkları iddia edildi.

CHP logosu

Paylaş

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, partisinin Samsun il başkan yardımcılarını görevden aldıklarını bildirdi. Kundak, "Partimizin görev dağılımında değişikliğe gidiyoruz. Bu nedenle yönetimdeki bütün il başkan yardımcılarını görevden aldık" derken, görevden alınan CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Nuri Cömert de, "24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce'den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım" dedi. 

Hiçbir gerekçe olmadan il başkan yardımcısının görevden alınamayacağını dile getiren Cömert, CHP tüzüğünün il başkanına böyle bir yetki tanıdığını ancak hiçbir yetkinin kişisel keyfiyete dayandırılamayacağını belirtti.

CHP'de, tüzük ve mevzuat hükümlerine bağlı olmayan bir yetkinin bulunmadığına işaret eden Cömert, "İl başkanı, yapmış olduğu bu tavırla hem partiyi dışarıdan dizayn edenlerle hareket ettiğini, hem de değişimden yana olan il yöneticilerini açıkça hedef aldığını tescillemiştir. İl başkanı açıkça hukuk ihlali yapmıştır. Bu açıdan alınan karar benim açımdan yok hükmünde bir karardır. Tarafıma tebliğ edilmiş bir karar da yoktur.'' değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumartesi Anneleri, Tolga Baykal Ceylan’ın akıbetini sordu

SONRAKİ HABER

Şebnem Korur Financı assessed Turkey’s human rights’ report card

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa