AKP kongre programını ilan etti

AKP kongre programını ilan etti

AKP’nin 30 Eylül tarihinde yapacağı 4. Olağan Büyük Kongresi’nin programı ilan edildi.AKP tüzüğündeki 3 dönem kuralı nedeniyle parti yönetiminde köklü değişikliklerin beklendiği 4. Olağan Büyük Kongre’nin programı ilanen açıklandı. Buna göre Ankara Arena’da saat 10.00’da başl

AKP’nin 30 Eylül tarihinde yapacağı 4. Olağan Büyük Kongresi’nin programı ilan edildi.

AKP tüzüğündeki 3 dönem kuralı nedeniyle parti yönetiminde köklü değişikliklerin beklendiği 4. Olağan Büyük Kongre’nin programı ilanen açıklandı. Buna göre Ankara Arena’da saat 10.00’da başlayacak Kongre’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Genel Başkanı sıfatıyla bir konuşma yapacak. Kongre ayrıca 3 dönem kuralına, bir dönem ara verilerek yeniden aday olunabileceğinin netleştirilmesini de içeren tüzük değişikliği komisyonu raporu da okunarak kabul edilecek.

ERDOĞAN SON KEZ ADAY

Başbakan Erdoğan’ın, göreve dördüncü ve son kez aday olacağı genel başkanlık seçimlerinin ardından partinin diğer organları için seçim yapılacak. 50 asil ve 25 yedek üyeli Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), 11 asil ve 5 yedekli Merkez Disiplin Kurulu (MDK), 3 asil ve 2 yedek üyeli Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu’nun (GMPDHK) seçilmesinin ardından AKP’nin 4. Olağan Büyük Kongresi sona erecek. (ANKARA)

www.evrensel.net