CHP'li Polat Şaroğlu hastaneye kaldırıldı, hayati tehlikesi yok

Fotoğraf: Tunceli Valiliği/AA

CHP'li Polat Şaroğlu hastaneye kaldırıldı, hayati tehlikesi yok

Beyninde pıhtı atması sonucu kuvvet kaybı yaşandığı belirtilen CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu, hastaneye kaldırıldı.

CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şaroğlu'nun durumuna ilişkin "Vekilimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır, kalıcı durum yaratacak bir problem, olumsuz gelişen bir durum da yok" açıklaması yaptı.

AA'nın haberine göre, Milletvekili Şaroğlu (48), akşam saatlerinde baş dönmesi ve başındaki uyuşukluk şikayetiyle Tunceli Devlet Hastanesine başvurdu.

Hastanenin acil servisindeki tetkiklerde beyin damarlarında tıkanıklık olabileceğinden şüphelenilen Şaroğlu, ilk müdahalesi sonrası askeri helikopterle Elazığ'a nakledildi. Şaroğlu'nun tedavi için Fırat Üniversitesi Hastanesine götürüldüğü öğrenildi.

CHP ELAZIĞ İL BAŞKANI: DURUMU İYİ

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Polat Şaroğlu'nun sağlık durumuna ilişkin, “Durumu çok iyi, inşallah en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde tekrar aramıza döner. Vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz merak etmesin” dedi.

Şaroğlu'nu, tedavi gördüğü Fırat Üniversitesi Hastanesinde ziyaret eden Kaplan, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Kaplan, şöyle konuştu: “Burada yapılan tetkikler neticesinde beynindeki bir kılcal damarda tıkanmanın olduğunu ve bunun da yapılacak bir müdahalenin söz konusu olmadığını, ilaçla tedavi edilebileceğini öğrendik. Eğer ilaçla tedavi netice vermezse stentle bu işin giderileceği belirtildi. Durumu şu anda iyi, şuuru açıktır.”

Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile çok sayıda milletvekilinin aradığını belirtti.

PROF. DR. DEMİRDAĞ: HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da Şaroğlu'na acil müdahalenin ardından gerekli tetkiklerin yapıldığını söyledi.

Şu an için herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadığını belirten Demirdağ, şunları kaydetti: “MR neticesinde beynin sol alanına atılan bir pıhtı sonucu beynin o bölgesinin beslenmemesine bağlı, sağ tarafında felçlik demeyelim de kuvvet kaybı gelişti. Şu anda kontrol altında. Başlanan tedavi pratik olarak kan sulandırıcı tedavi ve diğer destek tedavisi şeklinde. Şu anda ilgili uzman arkadaşlar hastamızın başındalar, takip ediyorlar."

Şaroğlu'nun hayati tehlikesinin söz konusu olmadığı bilgisini veren Demirdağ, şuurunun açık olduğunu dile getirdi.

Demirdağ, şunları ifade etti: “Tedavi ve izlem şeklinde yeni bir olay. Akabinde de yeni bir pıhtının atmaması açısından gerekli tedbirler alındı. Daha sonra bu pıhtının nedeni kalp midir ya da bir damar kökenli midir, başka neden midir? Bunun araştırmasını ileri tetkik için arkadaşlar yapacaklar. Kendisine tekrar geçmiş olsun diyoruz. Sağlık durumu kontrol altında.”

CHP'Lİ EROL: SADECE BİR SÜRE GÖZLEM ALTINDA TUTULACAK

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu'nun sağlık durumuna ilişkin, "Vekilimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır, kalıcı durum yaratacak bir problem, olumsuz gelişen bir durum da yok. Sadece bir süre gözlem altında tutulacakmış" dedi.

Şaroğlu'nu tedavi gördüğü Fırat Üniversitesi Hastanesinde ziyaret eden Erol, milletvekilinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Erol, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Şaroğlu'nun sağlık durumunun iyiye gittiğini ve bunun sevindirici bir durum olduğunu belirtti.

Şaroğlu'nun rahatsızlanmasından dolayı herkesin seferber olduğunu aktaran Erol, "Vekilimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır, kalıcı durum yaratacak bir problem, olumsuz gelişen bir durum da yok. Sadece bir süre gözlem altında tutulacakmış. Hastamızın tedavisi sürüyor. Gelişmelerle ilgili  Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu da bilgilendireceğiz. " ifadesini kullandı.

POLAT ŞAROĞLU KİMDİR?

22 Ağustos 1969'da Dersim'in Hozat İlçesinde doğan Polat Şaroğlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Tunceli'de tamamladı. Ankara'da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

1990 yılında gıda ve içecek sektöründe ticaret hayatına başlayan Şaroğlu, 22 Temmuz 2007 tarihindeki genel seçimlerde CHP Elazığ milletvekili aday adayı, 1 Kasım 2015 tarihindeki genel seçimlerde CHP Dersim 2. sıra milletvekili adayı oldu.

2009-2015 yılları arasında Elazığ Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Şaroğlu, Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Elazığ Cem Vakfı Başkanlığı yaptı. Şaroğlu, 24 Haziran 2018'de yapılan seçimde CHP Dersim Milletvekili seçilerek Meclis'e girdi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Ağustos 2018 21:46
www.evrensel.net
ETİKETLER CHPPolat Şaroğlu