07 Eylül 2012 13:57

Sivil Cuma’da Başbakana tepki

BÖLGE il ve ilçelerinde bu haftada da binlerce kişi Sivil Cuma namazı için saf tuttu. Kürtçe vaaz veren imamlar, Başbakan Erdoğan’a tepki gösterdi.Diyarbakır, Batman, Siirt, Urfa, Şırnak, Silopi, Cizre, Kızıltepe, Nusaybin, Bismil, Silvan ve Kurtalan’da meydanlarda toplanan binlerce kişi, Sivil Cuma namazı için saf tuttu. Yo

Sivil Cuma’da Başbakana tepki

Paylaş

BÖLGE il ve ilçelerinde bu haftada da binlerce kişi Sivil Cuma namazı için saf tuttu. Kürtçe vaaz veren imamlar, Başbakan Erdoğan’a tepki gösterdi.

Diyarbakır, Batman, Siirt, Urfa, Şırnak, Silopi, Cizre, Kızıltepe, Nusaybin, Bismil, Silvan ve Kurtalan’da meydanlarda toplanan binlerce kişi, Sivil Cuma namazı için saf tuttu. Yoğun sıcak havaya rağmen meydanlarda toplanan binlerce kişi, Kürtçe vaaz sonrası cuma namazını kıldı. Birçok alanda kılınan namazda, yer darlığından çok sayıda kişi alanların dışında kaldı. Her geçen gün daha da fazla insanın katıldığı Sivil Cuma namazlarında vaaz veren imamlar, AKP hükümetine ve Başbakan Erdoğan’a tepki gösterdi. İmamlar, Başbakan Erdoğan’ın, Kürtler için söylediklerine tepki göstererek, dini kendi siyasi çıkarları için kullanmasını da eleştirdiler. İmamlar, Kürtlerin artık Erdoğan’ın verdiği emirlerle yaşamak istemediğini belirttiler. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kültür Sanat- Sen’den TOGO’ya dayanışma ziyareti

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa