03 Ağustos 2018 00:04
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Ağustos 2018 07:41

İsveç polisi, oyuncak silahlı down sendromlu genci öldürdü

İsveç polisi oyuncak silahla evden kaçan 20 yaşındaki down sendromlu Eric Torell'i tabancayla vurarak öldürdü.

İsveç polisi, oyuncak silahlı down sendromlu genci öldürdü

Fotoğraf: AA

Paylaş

İsveç'in başkenti Stockholm'de elinde oyuncak silahla evden kaçan 20 yaşındaki down sendromlu Eric Torell, polis tarafından vurularak hayatını kaybetti.

Expressen gazetesinin haberinde, down sendromlu ve otizmli Eric Torell'in, elindeki oyuncak silahı nedeniyle İsveç polisi tarafından öldürüldüğü belirtildi.  

Gazeteye açıklama yapan gencin babası Ricart Torell, oğlunun gece yarısı evden kaçtığını ve konuya ilişkin polisten yardım istediklerini söyledi.

Polislerin elinde oyuncak silah bulunan oğluna kurşun yağdırdığını kaydeden baba, ''Elindeki oyuncak için oğluma ateş etmişler. Üç polisin kurşunu oğlumun karnına isabet etmiş.'' ifadesini kullandı.

Anne Katarina Söderberg de oğlunun konuşamadığını, sadece ''Anne'' diyebildiğini aktararak, ''Oğluma hayatında ilk defa oyuncak bir silah hediye edildi. O silah da oğlumun sonu oldu." dedi.

Polislerin oyuncak bir silah için oğlunu karnından vurmak yerine onu durdurmak için ayağına nişan alabileceklerini belirten anne, hayatlarının altüst olduğunu söyledi.

Özel Savcı Martin Tiden, polisler hakkında görevi kötüye kullanmadan soruşturma başlatıldığını belirterek, polislerin de görev başındaki memurları silahla "tehdit ettiği için" gençten şikayetçi olduğunu aktardı.

Torell'in bu yıl İsveç'te polis kurşunuyla hayatını kaybeden yedinci kişi olduğu belirtildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Şam'da şiddetli patlama sesleri duyuldu

SONRAKİ HABER

Twitter’da her 30 saniyede bir 'kadın tacizi vakası' görülüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa