Şam'da şiddetli patlama sesleri duyuldu
Fotoğraf: Pixabay

Şam'da şiddetli patlama sesleri duyuldu

Suriye'nin başkenti Şam'da şiddetli patlama sesleri duyuldu. Suriye hava savunma sisteminin füze ve İHA saldırısına karşı devreye girdiği belirtildi.

Suriye'nin başkenti Şam'da akşam saatlerinde şiddetli patlama sesleri duyuldu. Suriye hava savunma sisteminin Şam'ın güneybatısını hedefleyen füzelere karşı devreye girdiği bildirildi.

Al Masdar'ın haberinde aktarılan bir iddiaya göre Mezza Askeri Havalimanı'ndaki hava savunma güçleri, Kuneytra vilayetindekki el Kisva'yı hedef aldığı belirtilen füzelere karşı harekete geçti. Aynı haberde yer alan bir başka iddiaya göre ise hava savunma sistemleri İsrail insansız hava aracına ya da savaş jetine karşı devreye girdi.

Sputnik ise Suriyeli aktivist Wael el Russi'ye dayandırdığı haberinde "Suriye hava savunma sistemleri tarafından 3 füze ve bir İnsansız Hava Aracı (İHA) düşürüldü. Füzelerden ikisinin Şam'ın güneyini, diğer bir füzenin ise şehrin kuzey batısını hedef aldığı belirtildi." dedi.

Resmi bir açıklama yapılmazken İsrail daha önce de Şam'ın güneybatısına yönelik hava saldırıları gerçekleştirmişti. İsrail, bu saldırılarını Hizbullah'ı hedef alarak gerçekleştirdiğini öne sürüyor. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2018 23:56
www.evrensel.net
ETİKETLER Suriyeİsrail