Paksan işçileri sendikalı çalışmak istiyor

Paksan Makine işçileri (Fotoğraf: Evrensel)

Paksan işçileri sendikalı çalışmak istiyor

Birleşik Metal-İş sendikasına üye oldukları için Paksan Makine'den atılan 6 işçinin işe geri dönmek için başlattıkları direniş sürüyor.

İstanbul Bağcılar’da bulunan Paksan Makine’deki taşeron firma Baktem Lojistik bünyesinde çalışırken DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş’e üye oldukları için işten atılan 6 işçinin direnişi sürüyor.

150 işçinin çalıştığı ve Japonya sermayeli otomotiv firması Toyota’ya üretim yapan fabrikada paketleme bölümünde çalışan 6 işçi sendikalaştığı için işten atıldı. İşçiler bunun üzerine direnişe geçti.

Fabrikada bugün yapılacak üretimin ardından 1 aylık yıllık duruş başlayacak. Bu süreçte işçiler fabrika önünde bekleyişlerini sürdürmeyecek. İşe iade edilmelerini bekleyen işçiler, fabrikadan tazminatlarını da alamadı. Evrensel'e konuşan bir işçi, “Taşeron komple kalktı ama bizi işten atarak kaldırdılar. Biz işten atılmadan fabrikadan taşeronun kalkmasını istiyorduk. Tazminatlarımızı da alamadık. Avukatımızla görüşeceğiz, ona göre yol haritamızı çizeceğiz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2018 18:02
www.evrensel.net
ETİKETLER Paksan Makine