02 Ağustos 2018 17:50

Çorlu'daki Mazlum Ambalaj işçileri haklarını istiyor

Çorlu'da bulunan Mazlum Ambalaj fabrikasında çalışan ve iflas gerekçesiyle işten çıkarılarak haklarını alamayan işçiler fabrika önünde eylem yaptı.

Mazlum Ambalaj işçileri (Fotoğraf: Evrensel)

Paylaş

Çorlu’da üretim yapan Mazlum Ambalaj isimli fabrikada çalışan ve 10 ay önce bir günde işsiz kalan, haklarını alamayan işçiler, fabrika önünde yaptıkları açıklamayla haklarını talep etti.

Çorlu-Çerkezköy yolu üzerinde yer alan ve 90’ı aşkın işçinin çalıştığı Mazlum Ambalaj’da 10 ay önce iflas gerekçesiyle üretim bir anda durduruldu ve işçiler işten atıldı. Haklarını talep eden işçiler bir kez daha fabrika önünde basın açıklaması yaptı.

Şirket Müdürü ve Şirket Ortağı Leon Mazlum’un kendilerine şirket ortağı DO&CO Catering-Consult & Beteiligungs GmbH ile aralarında anlaşmazlık olduğunu, bu yüzden imza yetkileri kendisinden alındığı için artık fabrikanın iş yapmayacağı söylediğini aktaran işçiler, “Akabinde bütün işçilerle sözleşme yapıldı ve en kısa zamanda kıdem, ihbar ve hak ettiğimiz diğer alacakların ödeneceği söylendi. Alacaklarımız ödenmediği için icra takibi yaptık fakat bizim iş akdimiz feshedilmeden önce şirketten alacağı olan bir firma icra takibi yapıp fabrikadaki bütün malları haciz etmiş” dedi.

Alacaklarının verilmediğini belirten işçiler, “Şirket ortakları farklı şirketlerde ticari faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Fakat Mazlum Ambalaj hukuken iflas etmesede fiili olarak ticareti terk etmiş ve şirket yönetim kurulu Türk Ticaret Kanunu kapsamındaki görevlerini yerine getirmeyerek bizi mağdur etmiştir” dedi. Alacaklarını isteyen işçiler, “Kusurlu ve kötü niyetli olarak bizi işten çıkardınız ve alacaklarımızı ödemediniz. Şirketin bu hale gelmesinde kusuru olanlar hakkında şirket yönetim kurulu hiçbir şey yapmamıştır. Şirket gözden çıkarılmış, olan biz işçilere olmuştur. Buradan öncelikle Cumhuriyet Savcılarına, bütün işçi sendikalarına, bölgemizde bulunan siyasilere ve ticaret odalarına sesleniyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz” diye konuştu. (Çorlu/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye'deki cihatçılar Ulusal Kurtuluş Cephesi'ni kurdu

SONRAKİ HABER

İzmir'de belediye işçileri yarım gün iş bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa