01 Ağustos 2018 22:10

Tedaviyi kabul etmeyen mahkum, doktoru bıçaklayıp firar etti

Aydın E Tipi Cezaevi'nde rahatsızlanarak revire kaldırılan mahkum tedaviyi kabul etmedi, doktoru bıçakladıktan sonra firar etti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Aydın E Tipi Cezaevi'nde yatarken rahatsızlanarak revire kaldırılan fakat tedaviyi kabul etmeyerek hastaneye sevk edilmek isteyen mahkum doktoru bıçakladıktan sonra firar etti.

Olay, bugün saat 15.00 sıralarında Aydın E Tipi Cezaevi'nde meydana geldi. Hastalanan bir mahkum revire sevk edildi. Durumun bildirilmesi üzerine Efeler İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Dr. Yunus Emre Baba mahkumun tedavisi için cezaevine çağrıldı. Tedavi edilmek istemeyen mahkum doktordan kendisini hastaneye sevk etmesini istedi. İddiaya göre doktor bu isteği yerine getiremeyeceğini söyleyince mahkum bıçaklı saldırısına uğradı. Dr. Yunus Emre Baba'yı bıçaklayan mahkum ardından cezaevinden firar etti.

Yaralanan doktor, cezaevi yetkililerin ihbarı üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Yunus Emre Baba'nın ameliyata alındığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Firari mahkumun yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI: OLAYLA İLGİLİ ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, tedaviye alınan Dr. Baba'nın sağlık durumunun takip edildiği ve belirtildi ve olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Bakanlığın açıklaması şöyle:

"Bugün Aydın Efeler İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde görevli Dr. Yunus Emre Baba, Aydın E Tipi Cezaevi'nden hastaneye sevk isteyen ve muayeneyi kabul etmeyen bir mahkum tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır. Hemen ameliyata alınan doktorumuzun takip ve tedavisi devam etmektedir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için hukuki süreç yakından takip edilmektedir. Sağlık Bakanlığı olarak, hangi gerekçe ile olursa olsun çalışanlarımıza yönelik şiddetin her türünü kınıyoruz. İnsan sağlığı için kutsal bir görev ifa eden sağlık çalışanlarımıza şiddet asla kabul edilemez. Saldırıya uğrayan doktorumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz." (Aydın/DHA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveç’te her 3 LGBTİ bireyden 1'i işyerinde ayrımcılığa uğruyor

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun ve Belgeselci Kazım Kızıl, Giresun'da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa