01 Ağustos 2018 20:43

Destici: Terörle mücadelede her yolun meşru olduğu safhadayız

BBP Lideri Mustafa Destici, Hakkari Yüksekova'daki saldırıya dair konuşmasında 'Terörle mücadele her yolun meşru olduğu bir safhaya geçtik' dedi.

Fotoğraf: Muhammed Yaylalı/AA

Paylaş

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Hakkari Yüksekova'da Nurcan Karakaya ve bebeğinin hayatını kaybettiği saldırıya dair konuşmasında "PKK hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşmak gerekiyor. Yani terörle mücadelede her yolun meşru olduğu bir safhaya geçmiş durumdayız. Bu mücadelenin bundan sonra bu şekilde verileceğini düşünüyorum, ümit ediyorum" dedi.

Cenaze töreninin düzenlendiği Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki törende konuşan Destici, HDP'yi hedef göstererek "Ya PKK'yı terör örgütü olarak kabul edecekler, kınayacaklar, lanetleyecekler, ya da PKK teröristleri hangi muameleye maruz kalacaksa o muameleye maruz kalacaklar." ifadelerini kullandı.

Destici, "Terörle mücadele bir devlet, millet ve ülke meselesidir. Onun için bizim birlik halinde bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Siyasi partilerimizden bazılarının artık gözünün açılması, gaflet uykusundan uyanmaları lazım" şeklinde konuştu.

Mustafa Destici, partisinin AKP ile yaptığı seçim ittifakı sonucu AKP listelerinden Ankara milletvekili seçilmişti. (Sivas/AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveç'te Çocuk Kanser Fonu'nu dolandırdılar

SONRAKİ HABER

Trump ve Erdoğan, görüşmeleri sonrasında ortak basın toplantısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa