01 Ağustos 2018 20:28
Son Güncellenme Tarihi: 01 Ağustos 2018 21:40

Artvin'de mahsur kalan 4 madenci kurtarıldı

Artvin'de fırtına hayatı olumsuz etkiledi, evlerin çatısını uçurdu. Yusufeli'de sel, maden ocağı girişini kapattı. Mahsur kalan 4 işçi kurtarıldı.

Artvin'de etkili olan fırtına, evlerin çatılarını uçurdu. Fotoğraf: DHA

Paylaş

Artvin'in Yusufeli ilçesinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi, bazı evlerin çatılarını uçurdu. Oluşan sel ve heyelan nedeniyle bir maden ocağının giriş kısmı toprak birikintisi ve kaya parçalarıyla kapandı. Madende mahsur kalan 4 işçi kurtarıldı.

AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde etkili sağanak nedeniyle heyelan meydana geldiğini söyledi.

Heyelan nedeniyle giriş kısmı kapanan maden ocağında mahsur kalan 4 işçiye ulaşıldığını belirten Avcı, "Herhangi bir sağlık sorunları görülmeyen işçilerimiz bulundukları yerden kurtarıldılar" dedi.

Avcı, işçilerin tedbir amacıyla Yusufeli Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirileceğini ifade etti.

FIRTINA ÇATILARI UÇURDU

Artvin'in Yusufeli ilçesinde saat 16.00 sıralarında etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Çevreli köyünde bazı evlerin çatıları uçtu, çatılardaki enerji panelleri parçalandı. Vatandaşlar uçan çatı enkazlarını yollardan kaldırmaya çalıştı.

Köye ulaşan AFAD ekipleri ise  hasar tespit çalışması başlattı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD-Türkiye pazarlığını, Çavuşoğlu'nun Halkbank şartı bozdu

SONRAKİ HABER

İsrail Başbakanı Netanyahu'ya rüşvet ve yolsuzluk davası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa