02 Ağustos 2018 19:25
Son Güncellenme Tarihi: 02 Ağustos 2018 19:29

Yavru köpek balığını bebek arabasına koyarak kaçırdılar

ABD'de 3 kişilik bir ekip, yavru boynuzlu köpek balığını bebek arabasına koyarak San Antonio Akvaryumu'ndan kaçırdı.

Fotoğraf: Magnus Kjaergaard/Wikimedia Commons(CC BY-SA 2.5)

Paylaş

ABD'nin Teksas eyaletinde geçen hafta bir akvaryumdan boynuzlu köpek balığı çalan kişi, hayvanları kurtarmak için çaldığını belirterek aktivist olduğunu söyledi.

Hırsızlıkla suçlanan Anthony Shannon, evinden San Antonio TV station KENS kanallarıyla yaptığı bağlantıda, uzun zamandır deniz canlılarına ilgi duyduğunu ve bir arkadaşının kendisine San Antonio'daki akvaryumda sıklıkla hayvanların öldüğü bilgisini verdiğini söyledi.

Shannon, bir ay kadar önce akvaryumdan su örnekleri alıp incelediğini, burada tutulan hayvanların durumundan endişe ettiğini belirterek, Miss Helen adlı köpek balığını da bu nedenle kaçırdığını öne sürdü.  

Anthony Shannon, "Bir suçlu değil bir aktivistim. Böyle bir şey yapmak pişmanlık verici ama bir hayvan için acil durum ise hayır değil." ifadesini kullandı.

Shannon'un evinde onlarca balık ve 5 köpek balığıyla dolu 3 tuzlu su havuzu bulunması da dikkati çekti.

Akvaryumun yetkililerinden yapılan açıklamada ise havuz suyunun günlük kontrollerinin yapıldığı ve köpek balığının kaçırıldığı gün her şeyin yolunda olduğu öne sürüldü.

NE OLMUŞTU?

Teksas eyaletinde bir kadın ve 2 erkeğin, akvaryumda ziyaretçilerin hayvanları besleyebildiği açık havuzdan çıkardıkları boynuzlu köpek balığını pusete koyup otoparka götürdüğü güvenlik kameralarınca kaydedilmişti.

3 kişilik ekip köpek balığını ıslak battaniye sarıp bir kamyonete bindirmiş, Shannon, kendilerini sorgulayan güvenlik görevlilerine oğullarının hasta olduğunu ve acilen gitmesi gerektiğini söyleyerek kamyonetin aranmasına izin vermemişti.

Köpek balığı, diğer iki kişiyi orada bırakıp kamyonetle otoparktan ayrılan Anthony Shannon'un evinde bulunmuş ve yeniden akvaryuma getirilmişti. (AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Afyonkarahisar'da sağanak, tarım arazilerine zarar verdi

SONRAKİ HABER

Taciz eden, şiddet uygulayan ve silahla saldıran erkeğin tutuklanması talebine ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa