Yavru köpek balığını bebek arabasına koyarak kaçırdılar

Fotoğraf: Magnus Kjaergaard/Wikimedia Commons(CC BY-SA 2.5)

Yavru köpek balığını bebek arabasına koyarak kaçırdılar

ABD'de 3 kişilik bir ekip, yavru boynuzlu köpek balığını bebek arabasına koyarak San Antonio Akvaryumu'ndan kaçırdı.

ABD'nin Teksas eyaletinde geçen hafta bir akvaryumdan boynuzlu köpek balığı çalan kişi, hayvanları kurtarmak için çaldığını belirterek aktivist olduğunu söyledi.

Hırsızlıkla suçlanan Anthony Shannon, evinden San Antonio TV station KENS kanallarıyla yaptığı bağlantıda, uzun zamandır deniz canlılarına ilgi duyduğunu ve bir arkadaşının kendisine San Antonio'daki akvaryumda sıklıkla hayvanların öldüğü bilgisini verdiğini söyledi.

Shannon, bir ay kadar önce akvaryumdan su örnekleri alıp incelediğini, burada tutulan hayvanların durumundan endişe ettiğini belirterek, Miss Helen adlı köpek balığını da bu nedenle kaçırdığını öne sürdü.  

Anthony Shannon, "Bir suçlu değil bir aktivistim. Böyle bir şey yapmak pişmanlık verici ama bir hayvan için acil durum ise hayır değil." ifadesini kullandı.

Shannon'un evinde onlarca balık ve 5 köpek balığıyla dolu 3 tuzlu su havuzu bulunması da dikkati çekti.

Akvaryumun yetkililerinden yapılan açıklamada ise havuz suyunun günlük kontrollerinin yapıldığı ve köpek balığının kaçırıldığı gün her şeyin yolunda olduğu öne sürüldü.

NE OLMUŞTU?

Teksas eyaletinde bir kadın ve 2 erkeğin, akvaryumda ziyaretçilerin hayvanları besleyebildiği açık havuzdan çıkardıkları boynuzlu köpek balığını pusete koyup otoparka götürdüğü güvenlik kameralarınca kaydedilmişti.

3 kişilik ekip köpek balığını ıslak battaniye sarıp bir kamyonete bindirmiş, Shannon, kendilerini sorgulayan güvenlik görevlilerine oğullarının hasta olduğunu ve acilen gitmesi gerektiğini söyleyerek kamyonetin aranmasına izin vermemişti.

Köpek balığı, diğer iki kişiyi orada bırakıp kamyonetle otoparktan ayrılan Anthony Shannon'un evinde bulunmuş ve yeniden akvaryuma getirilmişti. (AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2018 19:29
www.evrensel.net
ETİKETLER ABDköpek balığı