30 Temmuz 2018 11:25

Baltık Denizi’nde 2 bot çarpıştı: 3 kişi ağır yaralı

İsveç ve Finlandiya arasında yer alan Nagu takım adaları civarında 2 özel botun çarpışması sonucu biri genç 3 kişi yaralandı. (Fotoğraf: Arşiv)

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Murat KUSEYRİ
Stockholm

İsveç ve Finlandiya arasında yer alan Nagu takım adaları civarında 2 özel bot çarpıştı. Çarpışma sonucu ağır yaralanan 3 kişi helikopterlerle hastaneye kaldırıldı.

Finlandiya medyasında yer alan haberlerde kazanın pazar günü saat 16.00 sularında 15 metre uzunluğundaki bir botun daha küçük bir alüminyum botla çarpışması sonucu meydana geldiği belirtiliyor.

Batı Finlandiya Sahil Gözetleme Seksiyonu Teğmen Kaptanı Jari Nieminen, Finlandiya Ulusal Haber Ajansı Yle’ye her iki botta üçer kişinin bulunduğunu ve küçük botta bulunan ikisi yetişkin biri genç 3 kişinin yaralandığını söyledi.

Kaza anında küçük botta köpeklerin de bulunduğunu ancak köpeklerin sakatlanmadıkları belirtiliyor. Kazanın açık bir alanda gerçekleştiğini ve görüş düzeyinin oldukça iyi olduğunu söyleyen Nieminen, çarpışmanın nasıl gerçekleştiğinin ancak soruşturmadan sonra netleşeceğini ifade etti.

Sahil Güvenlik, pazar akşamı büyük botu süren kaptanın ifadesini aldı ve botlarda teknik incelemelerde bulundu. Yazılı bir açıklama yapan Sahil Güvenlik, kazanın alkol kullanımından dolayı meydana gelmediğini belirtti. 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Neymar, 'abarttığını' kabul etti

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa