30 Temmuz 2018 10:28

Akşener’i ikna eden cümle: Torununuz Pars’a bırakıp kaçtı derler

Akşener’in kapısının önüne kamp kuran İYİ Partililer’in bekleyişi üzerine Meral Akşener ‘devam’ kararını açıkladı.

Fotoğraf: İbrahim Maşe/DHA

Paylaş

Afyonkarahisar'da İYİ Parti'nin çalıştayında, ‘Yeterli oyu alamadıkları ve aday listelerinin hazırlanmasında gerekli özen gösterilmediği' eleştirileri üzerine parti liderliğinden ayrıldığını açıklayan Meral Akşener önceki gün ikna edildi.

Akşener'in ayrılma kararının ardından, Başkanlık Divanı, milletvekilleri ve vatandaşlar İstanbul’daki evinin önünde kamp kurmuştu. Cumartesi günü Akşener ile görüşmek üzere 5 kişilik bir heyet belirlendi. Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Lütfi Türkkan, Grup Başkanı Ahad Andican, milletvekilleri Aylin Cesur ve Şenol Bal'dan oluşan heyet, Akşener'i evinde ziyaret etti.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, heyette bulunanlar ayrı ayrı söz aldı ve görüşlerini dile getirdi. TBMM Grup Başkanı Ahad Adican, Akşener'e siyasette niçin bulunduklarını ayrıntılı olarak anlattı ve şunları söyledi:

“Ülkemizde çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerini karartacak adımlar atıldığı bir dönemde sizin genel başkanlıktan vazgeçmeniz halinde ileride bunu anlatmakta zorluk çekeriz. Bu ülkenin çocuklarına ileride ne söyleyeceksiniz? Torununuza, gençlerimize ne diyeceksiniz? Torununuz Pars'a ‘Bırakıp kaçtı' derler. Onlara karşı hepimizin sorumlulukları var. İlk girilen seçimde 10 puan almak da başarıdır. Ufak tefek pürüzler bizi yıldırmamalıdır. Bu ülke çocuklarının istikbali için mücadele vermeliyiz.”

Meral Akşener, “Ben bu ülkenin çocuklarına kıyamam. Tamam, tamam… Pazartesi günü saat 15.00'te Başkanlık Divanı'nı toplayalım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avustralyalı aileye kanguru sürprizi

SONRAKİ HABER

Özkan’dan İnce’ye sert yanıt: İspat edemeyen şerefsizdir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa