30 Temmuz 2018 08:23

ADD'nin yeni başkanı Süheyl Batum oldu

Ankara’da düzenlenen Atatürkçü Düşünce Derneği 15’inci olağan kurultayında Süheyl Batum başkan seçildi.

ADD logosu

Paylaş

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 15’inci olağan kurultayı Ankara'da gerçekleştirildi. Genel Başkanlık için Tansel Çölaşan ile CHP eski Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum yarıştı. Batum, Tansel Çölaşan'ı geride bırakarak ADD'nin yeni genel başkanı oldu. Oylama sonucunda Süheyl Batum 515 oy alırken, Tansel Çölaşan 442 oyda kaldı. Süheyl Batum'un listesi ise 4 fire verdi. Batum'un listesini delen isimler, Tansel Çölaşan, Öner Tanık, Özgün Şimşek ve Durur Gök oldu.

Odatv’de yer alan habere göre, kurultayın ikinci gününde konuşan Süheyl Batum Tansel Çölaşan yönetimini şöyle eleştirdi:

“Şeker fabrikaları mı satılıyor, basın bildirisi yayınla yeter… Süper Kupa maçında Atatürk posterini mi staddan dışarı attılar, TBMM’ye vatandaşı, üzerinde Atatürk resmi olan tişört ile sokmadılar mı, siteden bir yazı yayınla yeter. ‘Çok üzüldük’ de, yeter…”

FETÖ’CÜ TARTIŞMASI

Batum konuşmasının son bölümünde ise kendisine yönelik “FETÖ’cü” iftiraları yöneltildiğini açıkladı:
“Bir gün İzmir’den aradılar. Bizzat Genel Başkan’ın kendisi geldi ve sizin hakkınızda belgeler dağıttı dediler. Bir gün Karadeniz’den aradılar. Diğer bir gün, Ege’den ‘buraya bir GYK üyesi bir de DK üyesi geldi, sizin için FETÖ’cüdür dediler’ diye aradılar. Tüm bu ahlak dışı, yalan dolu, iftira dolu rezilliklerle uğraşmak zorunda kaldık. ADD’nin, bizzat Genel Merkezinin, bizzat Tansel Çölaşan’ın bu yöntemlere başvurduğunu görmek, hepimiz için yeniydi. Çok üzücüydü.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de evin çatısından düşen kaynak ustası hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa