28 Temmuz 2018 16:02

2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali'nin hazırlıkları sürüyor

'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, memleketi Kırşehir'de, '2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali' ile anılacak. Festival hazırlıkları sürüyor.


Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle 3-4-5 Ağustos'da düzenlenecek 2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali'nin hazırlıkları devam ediyor. Festivalin açılışına Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak. Açılışa, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile bakan, bürokrat ve sanatçıların katılacağı bildirildi. Festival kapsamındaki konserlerin de Kırşehir Cacabey Meydanı'nda yapılacağı belirtildi. 3 gün sürecek festivalde Neşet Ertaş'ın üç kelimeyle özetlediği hayat felsefesi 'sevgi, saygı ve hoşgörü' çerçevesinde konserler, söyleşiler ve panellerin yanı sıra ödül töreni yapılacak. Kırşehir'de halk meydanlarında yapılacak etkinlikler, ücretsiz takip edilebilecek.

Festivalle ilgili açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kentin 'Abdallık geleneği'nin merkezi olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Kırşehir, Abdallık geleneğinin merkezi. O açıdan da şehrimizde tanıtımı açısından da şehrimizi tanıtmak açısından da bu son derece önemli. Şimdi bu festivali daha da kurumsallaştıracağız. Her yıl bir tık daha ileriye taşıyarak inşallah Neşet Ertaş'ın ismini de, abdallık geleneğini de, Türk halk müziğini de en iyi şekilde geleceğe aktarmak; amacımız ve gayemiz bu. Tüm Türkiye'den herkesi, Türk halk müziği severleri, Neşet Ertaş severleri Kırşehir'e davet ediyoruz. 3 gün boyunca Kırşehir'de müzik yaşanacak.” (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Birliği ve beraberliği öğrendim, bireyselliği reddettim’

SONRAKİ HABER

Sudan'ın eski devlet başkanı Ömer el Beşir, yolsuzluk suçundan hüküm giydi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa