Bernie Sanders’tan Trump’a: İkiyüzlü


Fotoğraf: Nick Solari/Wikimedia Commons (CC-BY-SA)

Bernie Sanders’tan Trump’a: İkiyüzlü

ABD’li Senaör Bernie Sanders: Çin’li işçileri işe alma seçeneği verildiğinde Trump, düşük ücretli denizaşırı işi seçiyor.

ABD’li Senaör Bernie Sanders, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda ABD Başkanı Donald Trump’ın “iki yüzlü” olduğunu ve “Amerika vatandaşlarını geçindirecek maaşlarla işe almak yerine Çin’li birçok işçiyi düşük ücretlerle kendi çıkarları için kullandığını” savundu.

Sanders paylaşımında şöyle yazdı:

“Bu nasıl bir ikiyüzlülük! Amerika vatandaşlarını geçindirecek ücretlerle işe alma veya çok daha az ücretlerle çalışan Çin’li işçileri işe alıp onları kendi çıkarları için kullanma seçeneği verildiğinde Donald Trump, düşük ücretli denizaşırı işi seçiyor.”

Sanders’ın paylaşımı,  Huffington Post’ta yer alan bir haberde “Trump 2020” bayraklarını Çin’deki fabrika işçilerinin ürettiğini gösteren fotoğrafların üzerine geldi.

Trump Sanders’ın paylaşımına ilişkin bir açıklamada bulunmazken, dün düzenlediği basın toplantısında ABD’de açıklanan yüzde 4.1’lik büyüme verisinden memnun olduğunu belirtmiş ve “2018’de yıllık büyüme yüzde 3’ün çok daha üzerinde olabilir” demişti. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Temmuz 2018 13:47
www.evrensel.net