28 Temmuz 2018 11:44

AKP Genel Başkan Yardımcısı: AKP tek çevre dostu partidir

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: AKP, Türkiye'nin ilk ve tek çevre dostu partisidir.


Fotoğraf: AA

Paylaş

AKP Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, çevre ve şehircilik politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Daha önce çok sayıda uygulamaya ilişkin halk tepki göstermemiş gibi konuşan Çiğdem Karaaslan, “Diğer siyasi partiler sözde 'çevreciyiz' diyorlar ama sözde değil özde uygulamaları hayata geçiren ve somut adımlar atmak bizim işimiz. AK Parti, Türkiye'nin ilk ve tek çocuk dostu, Türkiye'nin ilk ve tek her engelli açısından ulaşılabilir ve son olarak Türkiye'nin ilk ve tek çevre dostu partisidir” dedi.

AA muhabirine kentsel dönüşüm konusunda açıkolamalarda bulunan Karaaslan, “Türkiye şehirlerinin maalesef çok büyük çoğunluğu kentsel dönüşüm ihtiyacı ile karşımızda durmakta. Şehirlerimizde çarpık yapılaşmanın ortadan kalkması için adımlarımızı attık. Ama İstanbul'daki binaların çökmesi bize gösterdi ki bu konudaki hamlelerin ivedilikle hayata geçmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Merkezi için Sıfır Atık Projesi üzerine çalışıldığını söyleyen Karaaslan, “Diğer siyasi partiler sözde 'çevreciyiz' diyorlar ama sözde değil özde uygulamaları hayata geçiren ve somut adımlar atmak bizim işimiz. AK Parti, Türkiye'nin ilk ve tek çocuk dostu, Türkiye'nin ilk ve tek her engelli açısından ulaşılabilir ve son olarak Türkiye'nin ilk ve tek çevre dostu partisidir” iddiasında bulundu. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir arada yaşadık, yaşamak istiyoruzun sembolü: Kuzguncuk

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa