28 Temmuz 2018 11:03

Yavuz Bingöl: Ben manav Mehmet Efendi değilim. Bilinçli bir seçmenim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla dikkat çeken şarkıcı Yavuz Bingöl yine tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Fotoğraf: Akustikhane/Wikimedia Commons(CC BY-SA 3.0)

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen şarkıcı Yavuz Bingöl, son röportajıyla yine gündem olmayı başardı. "Tüm dünyada sol hasta" diyen Bingöl, kendini eleştirenlere de "Ben manav Mehmet Efendi değilim. Bilinçli bir seçmenim" yanıtını verdi.

Posta'dan Oya Çınar'ın sorularını yanıtlayan Bingöl, “Benim gibi müzik yolunda insanların gönlüne girmiş bir adama, sanki uzaydan gelmişim, garip bir yaratıkmışım gibi davranmaya değer miydi? Herkesin bir siyasi görüşü var. Ben inandığım şeyi söyleyemeyecek miyim?” ifadesini kullandı.

Bingöl, “Eleştiriye açık mısınız?” sorusuna ise “Aslında eleştiriye açığım. Ama haksız yere üzerime gelindiğinde üzülüyorum. Siyasetle ilgili konularda çok yıpratıldım. Ama gazeteci kalkıp da ‘Erdoğancı mısın?’ diye sorunca benden de ‘Tillahına kadar!’ deme güdüsü çıkıyor” diye yanıt verdi.

Bingöl’ün sosyal medyada tepki toplayan açıklamasıysa “30 yıldır aynı şeylerden bıktım’ demişsiniz. Nelerden bıktınız?” sorusuna verdiği yanıt oldu:

'SOL HASTA'

“Ben solun, dünyada ciddi bir sorunu olduğunu düşünüyorum. Tüm sol liderlerin, sol adına politika yapan herkesin bir tartışma süreci, bir çalıştay başlatmaları gerekiyor. Dünyada hiçbir yerde yok artık solcular. Yoklar yoklar yoklar! Tüm dünyada sol hasta şu an. Hepsi hasta. O hastalıklı bölgenin oradan alınması gerekiyor. Niye yoklar? Valla çok tespitim var ama söylemek istemiyorum. Eleştiriye de gelemiyorlar, polemik oluyor sonra. Kusura bakmasınlar. Ben manav Mehmet Efendi değilim. Bilinçli bir seçmenim. Artık bu yapmaya çalıştıkları şey insanlarda karşılık bulmuyor. Bir insanı kazanmak, ikna etmek, onu dönüştürmek kolay değil. Hepsinin sahip olduğu felsefeyi de eksiklerini de ortaya koyarak bir tartışma süreci başlatmaları gerekiyor. Bir köşede fark edilmeyi bekleyerek “Bir gün kıymetimizi anlayacaklar” diyerek de olmuyor. Bağırarak, küfrederek, birilerini aşağılayarak, başka yerlerde zaman geçirerek olmuyor.”

'200 YILDIR CHOPIN DİNLEMEKTEN BIKTIM'

Yavuz Bingöl, "Günümüz Türkiyesi'nde eksik bulduğunuz neler var" sorusuna "Kültür ve sanat konusundaki eksiklikleri en yetkili ağız, Cumhurbaşkanı söylüyor" dedikten sonra Doğu kültürünün Batı kültüründen çok daha zengin olduğunu ifade ederek "200 yıldır Chopin dinlemekten bıktım. Batı her zaman doğuyu kıskanıyor bence" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hastane inşaatında çalışan işçilere GBT uygulaması

SONRAKİ HABER

Figen Yüksekdağ, Metin İlgün için başsağlığı mesajı yayımladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa