27 Temmuz 2018 18:45
Son Güncellenme Tarihi: 29 Temmuz 2018 11:01

Sancaktepe'de sağanak yağış nedeniyle bir ilkokulun duvarı çöktü

İstanbul Sancaktepe'de sağanak yağış nedeniyle bir ilkokulun duvarı çöktü. Toprak kayması nedeniyle göçük riski oluşan bina ise boşaltıldı.


Fotoğraf: AA

Paylaş

İstanbul Snacaktepe’de sağanak yağış sonrası bir okulun duvarı çöktü. Dik Sokak'ta bulunan Mevlana İlkokulu'nun duvarında, aşırı yağış nedeniyle çökme meydana geldi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İstinat duvarı çöken okulda iş makineleri ile enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Yetkilerin yaptığı incelemelerin ardından iş makineleri ve kepçelerin kapanan yolu açmak için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar nedeniyle polis ve zabıta ekiplerinin aldığı güvenlik önlemleri devam ediyor.

TOPRAK KAYMASI NEDENİYLE 3 KATLI BİNA BOŞALTILDI

Sancaktepe'de yağışların ardından 3 katlı bir binanın bitişiğinde toprak kayması meydana geldi. Bina sakinleri büyük bir korku ve panikle binayı boşalttı.

Olay, saat 18.00 sıralarında Fatih mahallesinde meydana geldi. Etkili olan yağışın ardından 3 katlı bir binanın bitişiğinde toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması ile birlikte beton duvar büyük bir gürültü ile devrildi. Binada yaşayanlar büyük bir korku ve panikle binayı boşalttı. Olay yerine İtfaiye ve zabıta ekipleri sevk edildi. İtfaiye güvenlik şeridi çekerek çevredekileri uzaklaştırdı.

ÇÖKME RİSKİNE KARŞI TOPRAK DOLGU YAPILDI

İstanbul Sancaktepe'de sağanak yağış nedeniyle istinat duvarı yıkıldığı için çökme riski oluşan binanın yanına toprak dolgu yapıldı.

Sancaktepe Belediyesi ekipleri, Fatih Mahallesi Çamlık Sokak'ta dün akşam saatlerinde sağanak yağış nedeniyle istinat duvarı yıkılan ve çökme riski nedeniyle boşaltılan bina çevresindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri gece boyunca dolgu çalışması yaptı. Kaymanın meydana geldiği bölge, toprakla dolduruldu.

Bu arada ekipler, sokak üzerindeki molozları da iş makineleri ve araç-gereçlerle temizledi.

Bina sakini Fatma Çelik, “Belediye ekipleri sabaha kadar çalıştı. Binada kalan aileleri otele yerleştirdiler. Belediyemiz sağolsun. Binada elektrik, su ve doğal gaz kesik. Durumun bir an önce düzeltilmesini ve evlerimize dönmek istiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çin'den 3. köprü ve BOTAŞ için 3.6 milyar dolar kredi

SONRAKİ HABER

6 üniversite bünyesinde yeni fakülte kuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa