Zeytinburnu Belediyesindeki ihraç kararının yürütmesi durduruldu

Kenan Güngördü (Fotoğraf: MA)

Zeytinburnu Belediyesindeki ihraç kararının yürütmesi durduruldu

Hakkındaki görevden ihraç kararının yürütmesi durdurulan Kenan Güngördü, Zeytinburnu Belediyesindeki işine dönmek için başvurusunu yaptı.

Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden ihraç edilen Kenan Güngördü, İstanbul 12’nci İdare Mahkemesinin kendisi lehine verdiği yürütmeyi durdurma kararının ardından belediyeye tekrardan işe başlamak için başvuru yaptı.

Konuya ilişkin konuşan Güngördü, “Aslında mutluyum ama bir taraftan da hüzünlüyüm. Çünkü benim gibi binlerce işçi, emekçi haksız ve hukuksuzca işinden ve ekmeğinden oldu. Dolayısıyla bir kişinin işine geri iade edilmesi bu adaletsizliği çözmüyor. Asıl yapılması gereken şey KHK’ların iptalidir” dedi.

İşlerinden ihraç edildikten sonra yaklaşık 60 kişinin intihar ettiğini hatırlatan Güngördü, “KHK’larla insanlar intihara sürükleniyor. Pasaportlarına da el konulup gidip başka ülkelerde de hayatlarını kurmalarına izin verilmiyor. Adeta ölmemizi istiyorlar” diye belirtti. İşine geri dönene kadar eylemini sürdüreceğine kararlı olduğunu ifade eden Güngördü, işine geri döndüğünde de işçi sınıfının mücadelesindeki yerini alacağını söyledi.(İstanbul/MA)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Temmuz 2018 18:16
www.evrensel.net