26 Temmuz 2018 16:18

İki yeğenine cinsel istismarda bulunan Ramazan Y.'ye 62 yıl 2 ay hapis

Kastamonu'da yeğenlerine cinsel istismarda bulunan Ramazan Y., toplam 62 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Kastamonu'da iki yeğenine cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile yargılanan 22 yaşındaki Ramazan Y., toplam 62 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Çocukların istismar edilmesi 2017 ağustosunda yaşandı. Araç ilçesinden ablasını ziyarete gelen ve alkollü olduğu öne sürülen Ramazan Y. gece aynı odada kaldığı 15 yaşından küçük yeğenleri A.Y. ile S.Y.'ye cinsel istismarda bulundu. İki kardeş, durumu ailelerine bildirdi. Ailenin şikayeti üzerine Ramazan Y. polis tarafından gözaltına alındı, ardından da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde Ramazan Y. hakkında  'çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve tehdit' suçlarından dava açıldı.

Karar duruşmasına çıkan Ramazan Y., S.Y.'ye yönelik eyleminden ötürü 42 yıl 2 ay,  A.Y.'ye yönelik eyleminden dolayı da 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaşanan olayı başkalarına anlatmaması için yeğenlerini tehdit ettiği gerekçesiyle sanığa tehdit suçundan da 2 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, sanık Ramazan Y.’ye toplam 62 yıl 2 ay hapis cezası verdi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteciler haberi Twitter’dan takip ediyor

SONRAKİ HABER

Kadınlar İzmir ve İstanbul’da #SuçluSensin diye haykırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa