Zırhlı aracın çarptığı yürüme engelli Ali Şab yaşamını yitirdi

Bayram için gittiği ülkesinden dönen tekerlekli sandalyedeki yürüme engelli Suriyeli mülteci, zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

26 Temmuz 2018 14:08
Son Güncellenme Tarihi: 26 Temmuz 2018 15:29
Paylaş

Ramazan Bayramı için gittiği Suriye'den dönen tekerlekli sandalyedeki yürüme engelli Ali Şab (69), zırhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Demirören Haber Ajansı'nın aktardığına göre olay, 14 Temmuz günü Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarında, Suriye'den dönen mültecilerin işlemlerinin yapıldığı alanda meydana geldi.

Bayramı Suriye'de geçirdikten sonra Türkiye'ye dönen yürüme engelli Ali Şab, Kilis'e gitmek için beklemeye başladı. Yanında bir çuval olan Ali Şab, tekerlekli sandalye ile alanda beklerken, mültecileri taşıyan bir otobüs alana geldi. Şab, bu sırada otobüsün kendisine çarpmaması için Kilis Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı aracın yakınlarına gitti. Bu sırada zırhlı araç hareket etti ve Ali Şab'a çarparak ilerledi.

Çevredekiler kazayı görerek yardıma koşarken zırhlı araç bölgeden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Şab'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Öncüpınar Gümrük Müdürlüğü güvenlik kameralarına da yansıyan olayın ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından zırhlı aracı kullanan polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Munzur Festivali'nin yasaklanmasına tepki büyüyor

SONRAKİ HABER

AİHM, mülteciyi ölüme gönderen Finlandiya’yı mahkum etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa