26 Temmuz 2018 11:55

Türkiye Satranç Süper Ligi başladı

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Satranç Süper Ligi, Ankara'da 13 başladı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından gerçekleştirilen, 13 takım, 14 ülkeden 90’ı unvanlı 216 sporcunun mücadele edeceği 2018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi Ankara'da başladı. GM (Büyükusta) Dmitry Jakovenko, GM Ivan Cheparinov, GM Rauf Mamedov, GM Ernesto Inarkiev gibi dünyaca ünlü sporcular ve çok sayıda Türkiyeli usta ismin hamle yapacağı Süper Lig 5 Ağustos Pazar gününe kadar sürecek.

Açılış töreninde konuşan Gülkız Tulay, “TSF olarak son 5 yılda Türk satrancına büyük yatırımlar yaptık. Yatırımlarımızın karşılığını çocuklarımız ve gençlerimiz Avrupa’da ve dünyanın her köşesinde madalyalarla, kupalarla, Türk bayrağımızı göndere çekip, İstiklal Marşımızı okutarak veriyor. Devlet okullarında açtığımız 21 bini aşkın satranç sınıfı, suça sürüklenmiş dezavantajlı çocuklarımız için ‘Yeni Hayata Bir Hamle’, görme engelli öğrencilerimiz için başlattığımız ‘Gören Eller’ projesi gibi toplumun her kesimine ulaşan projeler gerçekleştiriyoruz. Milyonları aşan satranç ailesi olarak sponsorlarımızın desteği ile çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için verdiğimiz mücadele Türk satrancını zirveye taşıyor, Türkiye sporda daha da güçleniyor. Süper Lig’in kalitesini her geçen yıl daha da yükselterek hem Türk satrancının ve sporcularımızın dünyada tanınmasına hem de Türkiye’nin tanıtımına büyük katkılar sağlıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Süper Lig’de mücadele edecek takımlarımıza ve sporcularımıza iki hafta boyunca sürecek dev turnuvada başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

EVRENSEL BİLGİN: TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU GERİ ADIM ATTI

HANGİ KULÜPLER KATILIYOR?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), Türk Hava Yolları (THY) Spor Kulübü, Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Gökçeada Spor Kulübü, Karaman Belediye Spor Kulübü, Taş Duvar Spor Kulübü Derneği, Tarsus Zeka Satranç Kulübü, Rota Koleji Spor Kulübü Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Darüşşafaka Spor Kulübü. (Ankara/DHA)

EVRENSEL BİLGİN: SATRANCIN PLANSIZ YÖNETİMİ

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveç, bu kez de 78 yaşındaki felçli kadını sınır dışı ediyor

SONRAKİ HABER

Galatasaray, ligde 41 maç sonra sahasında kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa