Facebook hisseleri yüzde 20'den fazla değer kaybetti
Fotoğraf: Pixabay

Facebook hisseleri yüzde 20'den fazla değer kaybetti

Sosyal medya devi Facebook'un hisseleri, şirketin ikinci çeyrek verilerinin açıklanmasının ardından yüzde 20'den fazla değer kaybetti.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook'un hisseleri, şirketin ikinci çeyrek verilerinin açıklanmasının ardından yüzde 20'den fazla değer kaybetti.

Facebook, Nisan-Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre gelirinin yüzde 43 artışla 13.2 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Şirketin aynı dönemdeki kârı da yüzde 31 artışla 5.1 milyar dolara çıktı.

Açıklanan son verilere göre, Haziran itibarıyla sosyal paylaşım sitesinin aylık aktif kullanıcılarının sayısı ise 2.23 milyar.

Ancak tüm verilerin yatırımcıların beklentilerinin altında kalması şirketin hisselerinin yüzde 20'den fazla değer kaybetmesiyle sonuçlandı.

CAMBRIDGE ANALYTICA SKANDALI

Facebook, mart ayında yaklaşık 87 milyon kullanıcısının bilgilerinin uygunsuz bir şekilde Cambridge Analytica şirketiyle paylaşıldığını itiraf etmişti.

Bu skandal sonrası sosyal medya şirketlerinin denetimi daha yoğun şekilde tartışılır olmuş, dünya çapında Facebook hesaplarının kapatılmasına yönelik bazı kampanyalar başlatılmıştı.

Mark Zuckerberg skandal sonrası ABD Temsilciler Meclisi Ticaret Komisyonu'nda ifade vermiş ve özür dilemişti. (EKONOMİ SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Temmuz 2018 09:41
www.evrensel.net
ETİKETLER Facebook