06 Eylül 2012 13:21

SGBP Hava-İş’in eylemlerini destekleyecek

THY’de grev hakkına sahip çıkmak için eylem yaptıkları gerekçesiyle işten atılan 305 işçi havalimanında sürdürdükleri direnişi Cumartesi günleri Taksim’e taşıyor. Cumartesi günü 14.00 ila 15.00 arasında THY satış bürosu önünde eylem yapacak olan THY işçilerine Sendikal Güç Birl

SGBP Hava-İş’in eylemlerini destekleyecek
Paylaş

THY’de grev hakkına sahip çıkmak için eylem yaptıkları gerekçesiyle işten atılan 305 işçi havalimanında sürdürdükleri direnişi Cumartesi günleri Taksim’e taşıyor. Cumartesi günü 14.00 ila 15.00 arasında THY satış bürosu önünde eylem yapacak olan THY işçilerine Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) da destek verme kararı aldı.

SGBP Dönem Sözcüsü ve TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, “Toplusözleşme masasında işçileri ve sendikalarını güçsüz ve işlevsiz bırakmak, elini-kolunu bağlamak, cunta dönemlerinde dahi dokunulamayan kazanılmış haklarına saldırı anlamına gelen bu girişim karşısında sessiz kalmayan emekçilerin ulusal ve uluslararası hukuk çiğnenerek işten çıkarılmalarından bu yana 101 gün geçti. Haksız ve hukuksuz bir biçimde işten çıkarılan 305 THY işçisinin, sendikaları ile birlikte Atatürk Havalimanında başlattığı direnişleri ise devam ediyor” dedi.  Hava-İş’in kamuoyunu daha duyarlı hale getirmek için Cumartesi günleri Taksim’de eylem yapacağını hatırlatan Öztürk, “Hava-İş tarafından THY Taksim Satış Bürosu önünde de periyodik oturma eylemleri yapılması kararlaştırılmıştır. Biz SGBP olarak bu güne kadar olduğu gibi, Hava-İş üyesi direnişçi işçilerin, ilki 08 Eylül 2012 tarihinde saat 14.00-15.00 arası gerçekleştirilecek bu eylemlerine de destek verme kararı aldık. SGBP olarak, haksız bir şekilde işten çıkarılan emekçiler iş başı yapana ve grev yasağı kaldırılana kadar Hava-İş sendikamızla ve direnen işçilerle dayanışma içinde olacak, birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir basın müzesi açıldı

SONRAKİ HABER

Sağlıkçıya şiddet protesto edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...