25 Temmuz 2018 11:41
Son Düzenlenme Tarihi: 25 Temmuz 2018 12:07

‘Dünyayı melekler mi döndürüyor?’

Diyanet'ten çocuklara: 'Dünyamızı yörüngesi etrafında taşıyıp bizim dört mevsim mutlu ve sağlıklı yaşamamızı sağlayan melekler de vardır elbette…'

‘Dünyayı melekler mi döndürüyor?’

Fotoğraf, 7 Aralık 1972'de, Ay'a giden Apollo 17 uzay gemisinin mürettebatı tarafından çekilmiştir

Paylaş

CHP Milletvekili Alpay Antmen, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan Aile dergisinde çocuklara yönelik yazıda “Dünyamızı yörüngesi etrafında taşıyıp bizim dört mevsim mutlu ve sağlıklı yaşamamızı sağlayan melekler de vardır elbette” ifadeleriyle ilgili soru önergesi verdi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis başkanlığına verdiği soru önergesinde, dergide geçen ifadelerin eğitim sisteminin temel esasları olması gereken ilerici, laik, evrensel, çağdaş ve bilimsel eğitim anlayışıyla örtüşmediğini vurguladı.

Antmen, “Batı dünyasının uzay araştırmalarını ilerlettiği, Mars’a koloni kurulmasına kısa süre kaldığı bugünlerde Ortaçağda kalmış bu düşüncelerin çocuklara öğretilmesini doğru buluyor musunuz?” diye sordu.

ANTMEN’İN CEVAPLANDIRILMASINI İSTEDİĞİ SORULAR

■ Böyle bir anlayışla çağdaş, ilerici ve dünyayı yakalayan bir nesil oluşabileceğine inanıyor musunuz? Batı dünyasının uzay araştırmalarını ilerlettiği, Mars’a koloni kurulmasına kısa süre kaldığı bugünlerde Ortaçağda kalmış bu düşüncelerin çocuklara öğretilmesini doğru buluyor musunuz?

■ Sorumlular hakkında Laikliğe ve çağdaş eğitim anlayışına aykırı davrandıklarından dolayı herhangi bir idari soruşturma açılması düşünülmekte midir?

■ Konuyla ilgili gelen şikayet ya da eleştiri bulunmakta mıdır? Bu şikayet ve eleştiriler ne şekilde, nasıl ve kimler tarafından alınmıştır? Değerlendirmeleri ne zaman yapılacaktır? (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Akşener: Kurultayda aday olmama kararım kesindir

SONRAKİ HABER

Kozlu'daki maden cinayeti davasında savcı mütalaa açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa