25 Temmuz 2018 11:28

Akşener: Kurultayda aday olmama kararım kesindir

Meral Akşener, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 'Kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir' dedi.

Fotoğraf: Gökhan Ceylan/DHA

Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 12 Ağustos'ta gerçekleşeceği açıklanan seçimli kurultada aday olmayacağını kesin bir dille beyan etti.

Akşener sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Değerli dava arkadaşlarım, kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir" dedi.

Akşener açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim.

Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Saygılarımla."

NE OLMUŞTU?

Afyonkarahisar'daki çalıştayın ardından Meral Akşener olağanüstü kurultaya gitme kararı almıştı. Partinin Divan Kurulu toplantısında kurultay tarihinin 12 Ağustos olarak belirlenmesi kararlaştırılmıştı.

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, düzenlediği basın toplantısında, kurultay tarihinin 12 Ağustos olarak düşünüldüğünü ve ortak imza ile Meral Akşener'i genel başkan adayı olarak göstereceklerini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çözüm süreci yasası, yetki kararnamesiyle lağvedildi

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa