24 Temmuz 2018 17:08

İş kazası geçiren işçiye ‘Şikayetçi olma’ dediler, mağdur ettiler

Mersin'de iş kazası geçiren işçinin şikayetçi olmasını engelleyen patron, işçi yeniden çalışıp bu kez ameliyatlık olunca 'Yapacak bir şey yok' dedi.

Mustafa Karakuyu (Fotoğraf: MA)

Paylaş

İş kazası geçirdikten sonra patronun “Ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek şikayetçi olmasını engellediğini belirten Mustafa Karakuyu, yeniden çalıştırılınca ameliyatlık oldu. Bu kez patrondan yardım istediğini söyleyen Karakuyu, “Yapacak bir şey yok” yanıtını aldı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde Biter İnşaat Firması tarafından yapılan inşaatta, 6 Ocak’ta aşırı yağış nedeniyle yaşanan göçükte İnşaat İşçisi Mustafa Karakuyu, toprağın altında kaldı. Kurtarıldıktan sonra Tarsus Devlet Hastanesine kaldırılan Karakuyu’nun ikinci tedavisinde sağ bacağında yırtılma tespit edilmesi üzerine 20 gün “iş göremez” raporu verildi.

Patronun karakoldayken kendisini “Şikayetçi olma ben ne gerekiyorsa yapacağım. Senin arkandayım. Sen ayağa kalkana kadar her şeyini karşılayacağım” dediğini aktaran Karakuyu, bu sözler üzerine şikayetçi olmadı.

Karakuyu, 20 günlük raporunun ardından patronun çağırması üzerine dizlik takarak yeniden inşaatta çalışmaya başladı. 4 ay boyunca dizlikle çalışan Karakuyu’nun, yeniden gittiği hastanede MR çekilmesinin ardından ameliyat olması gerektiği belirtildi. 3-4 ay raporlu olacağını ve geçinmek için yardım istediğini belirten Karakuyu, patrondan “Yapacak bir şeyim yok” yanıtını aldı. Karakuyu, hastanedeki tedavisinin tamamlanmasını ve davanın açılmasını bekliyor. İnşaat firması da Karakuyu’nun kendi işçileri olduğunu ancak bir sorunları olmadığını iddia etti. (Mersin/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Samsun'dan sonra Hatay'da da angus firar etti

SONRAKİ HABER

Jandarma Uzman Çavuş, tartışma bahanesiyle kız arkadaşını öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa