23 Temmuz 2018 20:21

Akrep tarafından sokulan 11 aylık bebek hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde akrep tarafından sokulan 11 aylık Ayşenur Başyiğit hayatını kaybetti.

Arşiv fotoğraf: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi/AA

Paylaş

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Yolderesi Mahallesi'nde Sibel ve Ahmet Başyiğit çiftinin bebeği Ayşenur Başyiğit akrep tarafından sokulmasının ardından yaşamını yitirdi.

Bugün, birden ağlamaya başladığı belirtilen minik Ayşenur'un yatağının yakınında akrep görüldü. Hemen Türkoğlu Devlet Hastanesi'ne götürülen 11 aylık bebek, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Ayşenur Başyiğit, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

SICAKLARIN ARTMASIYLA AKREPLERİN ORTAYA ÇIKMA OLASILIĞI ARTIYOR

Sıcak hava sayısı ile insanların yaşadığı yerlerde görülme olasılıkları artan akrepler, özellikle geceleri ortaya çıkıyor. Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şanlıurfa gibi kentler Türkiye'de en çok akrep sokma vakasının görüldüğü iller. Akrepler, kuru ve sıcak ortamları seviyor, gündüzleri daha çok odunluk, kömürlük ve karanlık bölgelerde bulunuyor.

AKREP SOKMASI DURUMUNDA NE YAPILMALI?

Akrep sokması durumunda, sokulan yerlere kesik atılarak, kanın dışarıya akıtılması sıkça uygulanan ancak doğru olmayan bir yöntem. Akrep sokma vakalarında, sokulan bölgeye alkol ve buzla müdahale edilerek, en yakın sağlık kuruluşuna bekletilmeden başvurulması gerekiyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İnşaattan düşen 18 yaşındaki işçi öldü

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa