23 Temmuz 2018 08:09

Trump'tan Ruhani'ye: Bir daha asla ama asla ABD'yi tehdit etmeyin

Trump, Ruhani'ye 'Bir daha asla ama asla ABD'yi tehdit etmeyin aksi halde tarih boyunca bazılarının yaşadıkları gibi bunun acısını çekeceksiniz' dedi.

Trump'tan Ruhani'ye: Bir daha asla ama asla ABD'yi tehdit etmeyin

Fotoğraflar: Pixabay

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi Twitter hesabı üzerinden uyardı. Trump, İran'ın ABD'yi bir daha tehdit etmesi halinde 'bunun acısını çekmekeceğini' söyledi.

Trump, Twitter hesabı üzerinden "İran Cumhurbaşkanı Ruhani'ye" başlığı ile yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Bir daha asla ama asla ABD'yi tehdit etmeyin, aksi halde tarih boyunca bazılarının yaşadıkları gibi bunun acısını çekeceksiniz. Artık şiddet ve ölüme dair kaçık ifadelerinizi sineye çekecek bir ülke değiliz. Dikkat et"

RUHANİ NE DEMİŞTİ?

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran'da yaptığı konuşmada Trump yönetiminin İran'ın petrol ihracatını engelleme çabalarını eleştirmişti.

İran'ın stratejik derinliğinin doğudan Hint alt kıtası, batıdan Akdeniz, güneyde Kızıldeniz'e ve kuzeyde Kafkasya'ya uzandığını söyleyen Ruhani, "Siyasetten biraz anlayan kişi, 'İran'ın petrol ihracatını engelleyeceğiz' demez. Birçok boğaz var. Hürmüz Boğazı bunlardan sadece biridir. İran'la barış, barışların anası; savaş, savaşların anasıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Ruhani İran halkının, ülke güvenliği ve çıkarları aleyhine kışkırtmalara boyun eğmeyeceğini dile getirmiş ve Trump'ı 'yalancı bir zorba' olarak nitelendirmişti.

Ruhani ayrıca " Bugün ABD ile görüşmek teslim olmak ve halkın başarılarını sonlandırmaktan başka bir anlam taşımıyor. Bay Trump! Biz onurlu bir halkız ve tarih boyunca bölgedeki su yolunun güvenliğinin garantörüyüz. Aslan'ın kuruyla oynamayın yoksa pişman olursunuz" ifadelerini de kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Darbedilen doktor, kafa travması geçirdi

SONRAKİ HABER

TBMM'de "Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu" sonunda kuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa