Başakşehir ve Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri belli oldu

Fotoğraf: Fatih Erel/AA

Başakşehir ve Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde Başakşehir ve Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri belli oldu. Şampiyonlar Ligi'nde ise Fenerbahçe, Benfica'yla eşleşti.

UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme kuraları  İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir, İskoçya'dan Aberdeen ve İngiltere'den Burnley eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

2.  ön eleme turunda B36 Torshavn'la oynayacak olan Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turuna çıkması halinde LASK-Lillestrom eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Kura çekimindeki tüm eşleşmeler şöyle oluştu:

Şampiyonlar Rotası:

1. Grup:

Ludogorets (Bulgaristan)/Vidi (Macaristan) eşleşmesinde elenen - Zrinjski (Bosna Hersek)/Valletta (Malta)

Legia Varşova (Polonya)/Spartak Trnava (Slovakya) eşleşmesinde elenen - F91 Dudelange (Lüksemburg)/Drita (Kosova)

Sutjeska (Karadağ)/Alashkert (Ermenistan) - CFR Cluj (Romanya)/Malmö (İsveç) eşleşmesinde elenen

Olimpija Ljubljana (Slovenya)/Crusaders (Kuzey İrlanda) - BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlandiya) eşleşmesinde elenen

Shkendija (Makedonya)/Sheriff (Moldova) eşleşmesinde elenen - Santa Coloma (Andorra)/Valur (İzlanda)

2. Grup:

Cork City (İrlanda) - Celtic (İskoçya)/Rosenborg (Norveç) eşleşmesinde elenen

Spartaks Jurmala (Letonya)/La Fiorita (San Marino) - Kızılyıldız (Sırbistan)/Süduva (Litvanya) eşleşmesinde elenen

The New Saints (Galler)/Lincoln Red Imps (Cebelitarık) - Astana (Kazakistan)/Midtjylland (Danimarka) eşleşmesinde elenen

Dinamo Zagreb (Hırvatistan)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail) eşleşmesinde elenen - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)/Flora Tallinn (Estonya)

Torpedo Kutaisi (Gürcistan)/Víkingur (Faroe Adaları) - Kukesi (Arnavutluk)/Karabağ (Azerbaycan) eşleşmesinde elenen

Ana rota:

1. Grup:

Ajax (Hollanda)/Sturm Graz (Avusturya) eşleşmesinde elenen - Dundalk (İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)

Tobol (Kazakistan)/Pyunik (Ermenistan) - Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Radnicki Nis (Sırbistan)

Medipol Başakşehir - Aberdeen (İskoçya)/Burnley (İngiltere)

Dunajska Streda (Slovakya)/Dinamo Minsk (Belarus) - Zenit (Rusya)

St. Gallen (İsviçre)/Sarpsborg (Norveç) - Rijeka (Hırvatistan)

2. Grup:

Genk (Belçika)/Fola Esch (Lüksemburg) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Lech Poznan (Polonya)

Zorya Luhansk (Ukrayna) - Braga (Portekiz)

Viitorul (Romanya)/Vitesse (Hollanda) - PAOK (Yunanistan)/Basel (İsviçre) eşleşmesinde elenen

Nordsjaelland (Danimarka)/AIK (İsveç) - Partizan (Sırbistan)/Trakai (Litvanya)

Hapoel Haifa (İsrail)/Hafnarfjördur (İzlanda) - Atalanta (İtalya)/Saraybosna (Bosna Hersek)

3. Grup:

Sevilla (İspanya)/Ujpest (Macaristan) - Zalgiris (Litvanya)/Vaduz (Lihtenştayn)

Hibernian (İskoçya)/Asteras Tripolis (Yunanistan) - Molde (Norveç)/Laçi (Arnavutluk)

Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovakya) - Rapid Wien (Avusturya)

Hajduk Split (Hırvatistan)/Slavia Sofya (Bulgaristan) - Rudar Velenje (Slovenya)/FCSB (Romanya)

Sigma Olomouc (Çekya) - Kairat (Kazakistan)/AZ Alkmaar (Hollanda)

4. Grup:

Olympiakos (Yunanistan) - Luzern (İsviçre)

Djurgarden (İsveç)/Mariupol (Ukrayna) - Ventspils (Letonya)/Bordeaux (Fransa)

Gornik Zabrze (Polonya)/Trencin (Slovakya) - Feyenoord (Hollanda)

CSKA Sofya (Bulgaristan)/Admira Wacker (Avusturya) - Stjarnan (İzlanda)/Kopenhag (Danimarka)

Osijek (Hırvatistan)/Rangers (İskoçya) - Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Maribor (Slovenya)

5. Grup:

B36 Torshavn (Faroe Adaları)/Beşiktaş - LASK (Avusturya)/ Lillestrom (Norveç)

Spartak Subotica (Sırbistan)/Sparta Prag (Çekya) - Brondby (Danimarka)

Ufa (Rusya)/Domzale (Slovenya) - Honved (Macaristan)/Progres Niederkorn (Lüksemburg)

Leipzig (Almanya)/Hacken (İsveç) - Universitatea Craiova (Romanya)

Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Dinamo Brest (Belarus)/Atromitos (Yunanistan)

Jagiellonia Bialystok (Polonya)/Rio Ave (Portekiz) - Gent (Belçika)

FENERBAHÇE'NİN RAKİBİ BENFİCA

Fenerbahçe ise Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Benfica ile eşleşti.

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda ilk maçlar 7-8 Ağustos, rövanşları 14 Ağustos, Avrupa Ligi'nde ise ilk maçlar 9 Ağustos, rövanşları ise 16 Ağustos'ta oynanacak.

FİNAL AZERBAYCAN'DA

UEFA Avrupa Ligi'nde 2017/18 sezonunun şampiyonu Atletico Madrid olmuştu. Beşiktaş ise Şampiyonlar Ligi'nde grubunu lider tamamladıktan sonra ikinci turda Bayern Münih'e elenmişti. 2018/19'da UEFA Avrupa Ligi finali 29 Mayıs 2019'da Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Temmuz 2018 16:09
www.evrensel.net