The Independent Türkçe yayına başlayacak

Ekran görüntüsü: independent.co.uk

The Independent Türkçe yayına başlayacak

İngiltere merkezli The Independent haber kuruluşu, Arapça, Urduca, Türkçe ve Farsça haber siteleri açacak.

İngiltere merkezli haber kuruluşu The Independent, Suudi Arabistan merkezli medya kuruluşu SRMG ile birlikte Ortadoğu ülkelerinde yayına başlayacak.

Dört yeni web sitesi, independent.co.uk makalelerinin çevirilerinin yanı sıra, Londra, İslamabad, İstanbul ve New York merkezli muhabirler ile Riyad ve Dubai’deki ekiplerin ürettiği içerikleri yayımlayacak.

Yeni siteler - Independent Arabistan, Independent Urduca, Independent Türkçe ve Independent Farsça- ismiyle işletilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Independent Dijital Haber ve Medya Genel Müdürü Zach Leonard, şöyle konuştu: “Aylık 100 milyonu aşan toplam okuyucu sayısıyla, etki ve erişimimiz, bugün geçmişte olmadığı kadar güçlü durumda. Bu yeni açılım, elimizdeki mirasa katkı sunma fırsatı sağlarken, Ortadoğu’daki büyülü çağa ve hızlı değişime ayak uydurmamızı kolaylaştırıyor.”

Dört yeni web sitesi - independentarabia.com, independenturdu.com, independentturkish.com ve independentpersian.com önümüzdeki aylarda  yayın hayatına başlayacak. Independent, kendi içeriğini sadece İngilizce dilinde yayımlamaya devam edecek. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Temmuz 2018 09:02
www.evrensel.net
ETİKETLER The Independent