20 Temmuz 2018 21:29

Bülent Falakaoğlu: Şirket yönetir gibi ülke yönetecekler

Rize'de Emek Partisi Fındıklı ilçe örgütünün panelinde konuşan Evrensel Yazarı Bülent Falakaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değerlendirdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Evrensel Yazarı Bülent Falakaoğlu  Rize’nin Fındıklı ilçesinde katıldığı panelde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile sistemde bakanlara sadece ‘teknisyenlik’ verildiğini tüm yetkilerin cumhurbaşkanında olduğunu söyledi. Falakaoğlu, ülkenin bu sistemle beraber şirket yönetilir gibi yönetileceğini söyledi.

Emek Partisi (EMEP)  Fındıklı ilçe örgütü, 24 Haziran seçimleri ile birlikte kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değerlendirmek için panel düzenledi. Evrensel Gazetesi Yazarı  Bülent Falakaoğlu’nun  katılımıyla gerçekleşen toplantıda TBMM dışındaki muhalefetin önemine vurgu yapıldı.

Falakaoğlu yeni rejimle  başkanın  halkı müşteri gibi  gördüğünü ve ülkeyi şirket yönetir gibi ele alacağını  anlatarak yeni sistemde bakanlara sadece ‘teknisyenlik’ verildiğini anlattı.  Erzurum’da özelleştirilen şeker fabrikası işçilerine seçimden önce verilen  vaatleri hatırlatan Falakaoğlu, seçim sonrası fabrikadan işçilerin işten atıldığını anımsattı. Falakaoğlu “Önümüzde tek yol var o da mücadele” ifadelerini kullandı. (Rize/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Ali Şeker: Kişileri değil, anlayışı tartışmak gerekir

SONRAKİ HABER

10 Ekim Katliamı'ndaki ihbar skandalını yazan gazeteci, WhatsApp grubundan çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa