20 Temmuz 2018 14:59

Trump'ın eski danışmanı: Erdoğan dünyanın en tehlikeli adamı

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı 'dünyanın en tehlikeli adamı' olarak niteledi.

Fotoğraf: Murat Kaynak/AA

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyasında önemli rol oynaması nedeniyle “Trump’a seçimi kazandıran adam” olarak nitelenen ve Beyaz Saray'da 8 ay en üst strateji danışmanlığı yapmış olan Steve Bannon, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dair dikkat çekici bir tanımlamada bulundu.

Eski bir Goldman Sachs bankeri olan Bannon, geçtiğimiz çarşamba günü “CNBC Kurumsal Yatırımcı Alfa Konferansı”nda katıldığı sohbette, Trump'ın dış ve ticaret politikalarını savunurken söz Cumhurbaşkanı  Erdoğan'a geldi.

CNBC muhabiri Michelle Caruso-Cabrera'nın, Trump'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den hoşlanan bir görüntü çizdiğini söylemesi üzerine Bannon, Trump'ın kendi ülkelerini başka her şeyin önüne koyan, güçlü kişiliklere sahip liderlerin çekimine kapıldığını belirtti.

ABD Başkanı'nın eski başstratejisti şöyle konuştu:

'Sanırım güçlü kişilikleri beğeniyor. (Çin Devlet Başkanı) Şi'yi beğeniyor… Erdoğan'ı beğeniyor… Ki Erdoğan bana göre dünyanın en tehlikeli adamı… Ve Putin'i de beğeniyor. Çünkü güçlü liderleri beğeniyor. Önceliği kendi ülkelerine veren, bu yolda devam eden, milliyetçi, başkalarının ne dediğini umursamayan liderleri…''

Seçimlerin ardından Beyaz Saray’ın en etkili ismi haline gelen Bannon, zaman içinde önce yakın çevresiyle, sonrasında Trump’la ters düşmesi üzerine 2017'de görevinden alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Seyyar satıcıdan zabıta ekiplerine canlı yayında protesto

SONRAKİ HABER

Almanya Protestan Kilisesi'nde 770 cinsel istismar vakası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa