20 Temmuz 2018 11:05

Süperpak işçileri, grevlerine destek istedi

Grevdeki Süperpak işçileri, İzmir Torbalı'da bildiri dağıtarak neden grevde olduklarını anlatıp mücadelelerine destek istediler.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Grevdeki Süperpak işçileri, İzmir Torbalı'da bildiri dağıtarak hem neden grevde olduklarını anlattılar hem de mücadelelerine destek istedi.

Ambalaj üreticisi MM Süperpak'ın İzmir, Karaman ve Gaziantep'teki çalışan işçilerinin başlatmış olduğu grev birinci ayını doldurdu. Patronun sıfır zam dayatmasına karşı 20 Haziran'dan bu yana grevde olan Selüloz İş üyesi işçiler grevlerini sürdürüyor.

Şirketin İzmir Torbalı'daki işçileri dün kent meydanındaydı. İlk olarak basın açıklaması yapan işçiler, daha sonra sokakları, pazaryerlerini ve kahveleri gezerek bildirilerini dağıttı. Halka neden grevde olduklarını anlatan işçiler, mücadelelerine destek istedi.

Ziraat Bankası önünde bir araya gelen işçiler 'Zafer Direnen Emekçinin Olacak' pankartı açarken 'Grev Hakkımız Söke Söke Alırız', 'Açlıktan Ölmeyiz Biz Bu Yoldan Dönmeyiz' ve 'Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz' sloganlarını attı.

Hazırladıkları bildiriyi okuyan İşyeri Baştemsilcisi İsmail Güderoğlu, taleplerinin sadece yarını düşünmeden, kimseye muhtaç olmadan çalışmalarının karşılığını almak olduğunu belirterek "Bizlerin talebi arabalar, evler, yatlar, katlar değil! Ancak yıllarca türlü fedakârlıkla çalışıp büyüttüğümüz, milyonlarca lira kazanan bir işyeri haline getirdiğimiz Süperpak Ambalaj'ın patronları bize insanca yaşayabileceğimiz bir ücreti reva görmedi" dedi.

'BİZLER, SİZLERİN KARDEŞLERİ VE ARKADAŞLARIYIZ'

Torbalılara seslenen Güderoğlu şunları söyledi:

"Bizler sizin kardeşleriniz, arkadaşlarınız, aynı yaşamı, sofrayı paylaşan dostlarınızız. Bizim taleplerimiz karşılandığında ne bu işyeri batacak ne de fabrikanın bacası sönecektir. Her fırsatta aynı gemide olduğumuzu, bir aile olduğumuzu söyleyen işverenler bu sözlerinin gereğini yerine getirsinler ve taleplerimizi karşılasınlar" dedi.

İşverene de çağrıda bulunan Güderoğlu "Beklediğimiz bu adım gelirse sözleşmeyi grev alanından toplu sözleşme masasına götüreceğimizden emin olmasını istiyoruz. Ancak herkesin şunu da bilmesini istiyoruz ki taleplerimiz karşılanmadığı sürece, bize sıfır zam dayatıldığı sürece haklı grevimizi sürdüreceğiz ve sonuna kadar bu onurlu mücadeleye devam edeceğiz" dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Erdal Aksünger: CHP, HDP ile ittifak yapmalıydı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa