19 Temmuz 2018 14:37

Seçim öncesi başlayan yol çalışması yarım kaldı

Urfa Halfieti’de seçim öncesi belediyeye kayyım olarak atanan Şeref Albayrak’ın başlattığı yol çalışması seçim sonrası yarıda bırakıldı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Halfeti Belediyesine 23 Aralık 2016 tarihinde kayyım atanan ilçe Kaymakamı Şeref Albayrak’ın seçim öncesi başlattığı tüm yol çalışmaları yarıda bırakılırken, şikayetlerini dile getirmek için belediyeye giden yurttaşların da binaya alınmadığı belirtildi.

Ömerli, Gürlüce, Gülaçan, Durak, Bulaklı, Çakıllı, Altınova ve Gözeli Mahalle yollarının çalışmaları yarım kalırken, iç sokaklar için getirilen parke taşları ise mahalle meydanlarında kaldı. Özel harekat polislerinin nöbet tuttuğu belediyede, bahçenin etrafı da bariyerlerle çevrelenmiş.

Kentte dışta kalan kanalizasyon borularında bir arıza yaşanması durumunda etrafa hastalık saçıyor. İlçede sadece kırsal mahalleler değil kent merkezinde de çöpler düzenli toplanmazken mahallelerde çöp birikintileri dikkat çekiyor. Yaşanan sorunları dile getirmek için belediyeye giden halk ise, binanın içine alınmadığını belirtiyor.

Kayyım tarafından ilçe ve kırsal mahalle esnafına Türk bayrağı asma zorunluluğu da getirildiği, bayrak asmayan esnafa da 5 bin TL para cezası kesildiği iddia ediliyor. (Urfa/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Barilla grevi kararlılıkla sürüyor

SONRAKİ HABER

Bolivya'da askerin saldırılarını soruşturmadan muaf tutmak için kararname çıkarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa