Medya patronu Fatih Oflaz'a çocuğuna istismardan hapis cezası
Fotoğraf: EVRENSEL

Medya patronu Fatih Oflaz'a çocuğuna istismardan hapis cezası

MTV, Eurosport gibi birçok eğlence ve tematik kanalın sahibi Fatih Oflaz, çocuğuna istismarda bulunmaktan 18 yıl 9 ay hapis hapis cezasına çaptırıldı.

MTV, Eurosport gibi birçok eğlence ve tematik kanalın sahibi Fatih Oflaz çocuğuna 7 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmaktan 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı, ceza 18 yıl 9 aya indirildi. 

Habertürk'ten Zülfikar Ali Aydın'ın haberine göre; 2013 yılı sonunda psikolojik tedaviye başlayan ve şimdi genç bir kadın olan mağdur babasından şikayetçi oldu. Geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada genç kadının psikiyatristi de dinlendi. Psikiyatrist mağdura ilişkin kronik dissosiyatif bozukluğu teşhisi koyduğunu ifade ederek, “Bu teşhisin nedeni çocukluk döneminde yaşanan yüzde 95-yüzde 98 oranındaki cinsel istismardır” dedi.

Suçlamalara yanıt veren Fatih Oflaz, başta kızıyla ilişkisinin iyi olduğunu ifade ederken “Balık tutar, kayak yapar, pizzacıya giderdik. Hayvanlardan korkmazdı. Bisiklete binmeyi çok severdi” dediği kızının zamanla sorunlu bir karaktere dönüştüğünü anlattı. Ona göre kızının sorunlu bir sosyal çevresi vardı. Erkek arkadaşı uyuşturucu kullanan biriydi.

MEDYA PATRONUNA İSTİSMAR CEZASI 22 YIL HAPİS

Mahkeme yaklaşık 2 yıl süren yargılama sonunda, ortaya çıkan tanık ifadeleri, Adli Tıp Kurumu’nun verdiği istismar raporuna göre, ruh sağlığının bozulduğuna ve sanık baba Fatih Oflaz’ın birden fazla kez çocuğunu istismar ettiğine karar verdi. Buna göre Oflaz’ın kendi çocuğuna karşı kasıtlı işlediği suç nedeniyle 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi ve sanığın sabıkasız olmasını dikkate alarak cezasının 18 yıl 9 ay hapis olarak uygulanmasına hükmetti. Mahkeme Oflaz için yurt dışına çıkış yasağı koyup adli kontrol uygulama kararı aldı. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Temmuz 2018 15:57
www.evrensel.net
ETİKETLER cinsel istismar